Zavrieť

Porady

DP typ B

naco treba k danovemu typu B vypis učtu?
10 komentárov     zbaliť
veronikasad Môžeš byť konkrétnejšia?
Diannkka dala som vypracovat DP - dala som im faktury ide to cele pausalom a oni chcu vypis uctu. Preto sa pytam lebo neviem naco im to je
Tweety Tak to treba, veď sa musia nejako dopracovať k príjmom. Vystavené faktúry ešte nie sú príjmom.
veronikasad Účtovníčka potrebuje vidieť výpis, ak úhrady faktúr chodili na účet. V evidencii potrebuje dátum platby faktúry. Do výdavkov uplatnenych percentom príjmov vstupujú iba uhradené fa. Odvody boli ako platené?

Výpis sa neprikladá k DP.
Diannkka a co je okrem faktur este prijmom?
veronikasad Dátum platby faktúry si jej dala?
Diannkka odvody boli platene sekom klasicky ale dve faktury boli vyplatene v hotovosti. ano datumy platby som jej napisala
veronikasad Tiež požadujem od klienta doklad o úhrade, pokladničný doklad alebo výpis z účtu.
Diannkka este sa chcem opytat stratila som jednu fakturu pamatam si iba sumu ale neviem uz zaco to bolo. bol by problem keby ze si teraz urobim fakturu na danu sumu? lebo sa bojim ze sa nebude zhodovat popis ..paruju na danovom urade niejako faktury?
veronikasad U neplatičov DPH nie, len pri príp.kontrole v danej firme ich môžu od teba požadovať
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Tak to treba výpis, veď sa musia nejako dopracovať k príjmom. Vystavené faktúry ešte nie sú príjmom. Príjmom je to, čo príde na účet alebo v hotovosti.
    Mila123 popr. aj zápočtom, prípadne aj preplatky na energiách sú zdaniteľným príjmom....
    Tweety Samozrejme, ak má takéto pripady.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.