Zavrieť

Porady

Potvrdenie o zaplatení dane

Dobrý deň. Poprosím o radu. Zabudol som k daňovému priznaniu priložiť potvrdenie o zaplatení dane od zamestnávateľa. Môžem ho na DÚ poslať zvlášť, teda dodatočne dnes, alebo musím podávať opravné DP. Ďakujem. Ide 2% dane.
veronikasad Zamestnávateľ ti robil ročné zúčtovanie dane?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    pokiaľ viem, tak nijaká taká príloha nie je povinná Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch a dani si priložila?
    Ak by si mala dlh na dani k 31.3. - tak jednoducho tie 2% nepošľú
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lotina Ano, podal som DP typ B, lebo aj prenajímam byt, priložil som potvrdenie od zamestnávateľa, ale som čítal, že ak chcem, aby odviedli moje 2%, tak treba aj potvrdenie od zamestnávateľa o zaplatení dane.Takže teda netreba?
    Katy a R ale kde to tam vidíš? - prílohu treba iba v prípade, žeby si dal 3% (dobrovoľnícka činnosť -odpracované hodiny ).
    Ve´d hádam si riadne vyplnil príslušnú kolónku s údajmi OZ (komu chceš darovať) ??
    veronikasad Do daňového priznania do zahrnul aj príjmy zo zamestnania?
    lotina ano vyplnil . Tak ak netreba, fajn, ďakujem moc. A ano zahrnul som tam aj príjmy zo zamestnania a aj z prenájmu.
      zbaliť

    Potvrdenie o zaplatení dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.