Zavrieť

Porady

môže občan zaplatiť s.r.o. fa na sumu 150eur za kovovú konštrukciu?

ahojte, ja mám z tých platieb v hotovosti totálne hlavu v smútku :-( môže občan zaplatiť v hotovosti 150eur faktúru za kovovú konštrukciu?
Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
Mila123 áno, dokladom je doklad z reg. pokladne sro
vlčica2 myslela som bez registračnej pokladne, iba vypísaním príjmového dokladu. Registračnú pokľadňu nemáme, väčšinou nám platia vkladom na účet..
Mila123 on môže, ale vy nesmiete prijať platbu v hotovosti (sú v zákone vymenované aj iné skutočnosti,. ale tie asi nenastali - výpadok el. prúdu, ale aj tam je povinnosti do kedy musíte dodatočne prijať regr. pokladňou príjem )
a čo keby sa zadarmo vrp zriadila vaša sro?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ak ste mu tú kovovú konštrukciu doviezli domov a namontovali, teda, ak fakturujete s montážou, tak áno, poskytujete službu a môžete prijať hotovosť bez ERP len na príjmový pokladničný doklad.

    Ak ste mu len predali konštrukciu ako tovar, tak nie, nemôžete prijať hotovosť bez ERP. V takomto prípade môžete vyplniť "zelený" šek, ten mu dáte do rúčky, a odnesie ho na poštu, zaplatí a vám to nabehne na účet. (jasné, že nikto nevidí, kto s tým šekom bol na pošte naozaj )
    ZahradnikAmater
    Čo bráni občanovi vložiť sumu na priehradke v banke alebo vypísať poštovú poukážku?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    besttracker teoreticky asi nic....... ale prakticky vidim xxx moznosti :-)
    Dáša_ buď mu daj do ruky už vypísanú poštovú poukážku na účet alebo to urob priamo ty
    vicktor Co brani? Asi to ma byt C.O.D. = z rucky do rucky.
    besttracker v SR ak zoberies ako podnik/atel € si poviny dat doklad ....chapem logike ze z rucky do rucky ,len stat chce mat aj ,,prdy,, pod kontrolou :-)
      zbaliť

    môže občan zaplatiť s.r.o. fa na sumu 150eur za kovovú konštrukciu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.