Zavrieť

Porady

Dlhodobá PN po 52. týždni

Ahojte,
chcela by som sa spýtať ako je to s dlhodobou PN. Mám zamestnanca ktorý je na PN už viac ako 52 týždňov, nahlásila som mu prerušenie na SP, zatiaľ maródi ďalej, ale nepôjde tam o vybavovanie si invalidného. Išlo tam o autonehodu, a teda len maródi. Koľko to takto môže ťahať? A ak sa vráti do práce nahlásim ho späť ako zamestnanca?
Ďakujem za radu
veronikasad Ide o jednu súvislú PN?
matka35 ano, je to súvislá PN
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    O dobe PN rozhoduje ošetrujúci lekár. Po jej ukončení ukončia prerušenie v ZP aj SP.

    Zamestnanec by si mal sám riešiť v zdravotnej poistovni zmenu platiteľa poistného z titulu ukončenia poberania nemocenského.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    matka35 To či si to riešil neviem, ale mne tvrdí, že časom sa do práce vráti, takže potom pošlem len ukončenie prerušenia a zamestnanec bude opäť v pracovnom pomere? Alebo to je ako nový začiatok ?
    Katy a R myslím, že zamestnanec nič nemusí - platiteľ poistného sa nemení - stále je to štát. a SP oznamuje potrebné údaje aj do ZP (že DPN stále trvá - aj kedy ukončí) - dá sa to skontrolovať v EP
    veronikasad Štát, ale z iného dôvodu...neviem či zmenu nahlasuje SP.
      zbaliť

    Dlhodobá PN po 52. týždni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.