Zavrieť

Porady

PC obrazovka sa hneď po zapnutí PC vypne.

Zdravím všetkých mam taky problém, že keď zapnem počítač tak sa mi vypne obrazovka. Všetky LED svietia ako majú ale obrazovka nesvieti a vypínanie obrazovky sprevádza bzucanie. Keď sa pokúsim obrazovku zapnúť tak sa zapne ale o pár sekúnd na to sa opäť vypne spolu s tým bzucanim.

Ďakujem.
3 komentárov     zbaliť
misoft Skontroluj si, či tá "obrazovka" (monitor) funguje na inom PC. A tie, či iný monitor funguje na tvojom PC.
Ale to bzučanie = monitor je kaput. Pokiaľ je to klasický CRT monitor - tak to bude VN, prípadne trafo, pri LCD - môže byť kaput invertor.
matola10 To som už skúšal na mojom PC iny monitor funguje. Tiež som si myslel, že bude po nej.
Ešte ju skúsim rozobrať a pozrieť ci nieje nejaká súčiastka odpalena, ktorá by sa dala vymeniť.
Ďakujem za pomoc.
misoft Najrozumnejšie je - vybodnúť sa na nejakú "opravu", ale rovno kúpiť nový, moderný LCD monitor. Akurát sa musíš pozrieť, aký výstup je z grafickej karty a aký vstup do monitora (aby si zbytočne nezháňal nejaké adaptéry) + skontrolovať, aké max. rozlíšenie ti GK podporuje a podľa toho potom vyberať monitor. Dnes už tie LCD zobrazovadlá nestoja stovky €, 23" monitor zoženieš pod 100€
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    PC obrazovka sa hneď po zapnutí PC vypne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.