Zavrieť

Porady

Má niekto vypracovanú skrátenú dokumentáciu k transferovému oceňovaniu pre živnostníka?

Živnostník vyrába špecifické výrobky a predáva ich svojej s.r.o. a nikomu inému (nemá žiadneho iného nezávislého odberateľa, len svoju s.r.o.) Jeho S.r.o. ich naďalej predáva rôznym odberateľom, ktorí ich predávajú ďalej alebo sú koncový spotrebitelia.
Robí to už vyše 20 rokov a nikdy nemal s tým problém, hoci mal niekoľko daňových kontrol. Teraz k problému:
Neviem určiť akú metódu oceňovania mám použiť, pretože pri vypracovávaní funkčnej a rizikovej analýzy mám problémy. Ide o to, že nemám informácie, aby som mohla porovnávať náklady závislého zmluvného výrobcu (môjho živnostníka u ktorého náklady na výrobu viem) s nezávislými zmluvnými výrobcami u ktorých náklady neviem, a ani netuším ako by som to mohla zistiť. Nikto predsa dobrovoľne neprezradí výšku svojich nákladov (priame aj nepriame) na výrobu svojich výrobkov. Odkiaľ ich máj vziať a porovnávať ich s cenami môjho živnostníka? To sa týka aj cenovej prirážky v porovnateľných nezávislých transakciách (nezávislých zmluvných výrobcov).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Má niekto vypracovanú skrátenú dokumentáciu k transferovému oceňovaniu pre živnostníka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.