Zavrieť

Porady

Smart Card service

>Windows 7 ultimate.
>Nie a nie mi načítať smart card (EVO mini, dodavanu MINV. SR k elektornickym občianskym preukazom.)
>Samotná čitačka funguje ( na inych PC), support z MINV SR. mi pomocť nevedel.
>Problem je, že "služba Smart card" nie je v mojich servisoch (nie je ani zapnuta, ani vypnuta, proste tam Smart Card nie je)
Ako na to?
Preluskal som kade čo, registre..nakoniec ako riešenie vidím asi toto:

http://www.driverscape.com/download/...rt-card-reader

lenže nemam skusenosti s SYS. subormi. Ako na to prosím Vás? Bojim sa že sa to zosype.
Nejake dalšie rady na bezpečné prekopanie registrov a doplnenie Smart Card service? Overené reišenia?

Vdaka vopred
misoft Bol k tomu dodávaný ovládač? Táto čítačka totiž nie je (jej ovládač) nijako implementovaný vo W7. Takže sa musí nainštalovať ovládač.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jurho je offline (nepripojený) Jurho

    Jurho
    No dodaný bol len návod (o ničom) a tu by sa mal najsť ovládač.
    https://eidas.minv.sk/TCTokenService...09ebb036a22b3d
    Lenže na notebooku (WIN10), mi to išlo aj bez extra inštalácie, hladko.
    Ale na inom PC - WIN 7 ultimate. Neprekonatelna prekážka. Jediný rozdiel vidím, že WIN 10 má "smart card service" aktivovaný, ale na WIN 7 ho absolutne nevidim. (Keby bol deaktivovaný, tak zapnúť si ho viem).
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Win7 je starý OS! Ten ešte i nejakej čítačke Smard Card ani nechýroval. Win10 majú možnosť si ovládač dohľadať samé na nete, niektor majú už v sebe implementované.
    To, čo si uviedol - to je aplikácia, program, ktorý vie komunikovať cez protokoly s čítačkou. Ovšem, systém musí o nej vedieť a preto potrebuje si nainštalovať nainštalovať rozhranie (ovládač), aby aplikácia cez OS vydala príkaz, ten cez ovládač komunikoval s čítačkou a tá načítala čip na OP.
    Inak - v tom návode https://eidas.minv.sk/TCTokenService...eID_klient.pdf je to jasne NAPÍSANÉ - odsek 2.1
    "čítačku kontaktných čipových kariet s nainštalovaným ovládačom
    , viď Príloha č. 3 – Zoznam testovaných čítačiek čipových kariet" - takže..... ovládač CHÝBA!!
    Mimochodom - píše sa o prehliadačoch
    "Aplikácia eID klient bola testovaná s nasledujúcimi prehliadačmi:
    Microsoft Edge verzia 25
    Internet Explorer verzia 7 – 11. Odporúčaná je minimálne verzia 9.
    Chrome verzia 28 – 47
    Firefox verzia 23 – 43
    Opera verzia 15 – 34"
    Dnes sú už vyššie verzie.
    Ďalej v prílohe 3 sú odkazy na ovládače podľa jednotlivých typov čítačiek.
    Čítal si vôbec návod? Pretože by si musel na to naraziť!
    Jurho No Win 7 je možno stary, ale je v zozname (I ked nie Umtimate verzia). Ako som napisal - inštalovať som to inštaloval, bez uspechu.
    Prehliadače som skusal tak isto viacere.
    Problemom je jednoznačne tam, že pod SERVISAMI žiadna "služba smart card", nie je...
    bodliak "Win7 ... o nejakej čítačke Smard Card ani nechýroval." Misoft, mám Win7 a smart card mi funguje bez problemov, aj prihlasenie na Slovensko.sk... Tak aké nechyroval ?
      zbaliť
    Letko Tak sa mi to podarilo rozchodiť. Do riadku "Prehliadavať programy a súbory" treba napísať "services.msc", tam nájsť "Smart card" a kliknúť na tlačidlo "play". Až potom nainštalovať programy na čítačku. Po tomto mi to už funguje.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.