Zavrieť

Porady

dp a

prosím vás v DP A :
r. 56 = 51,29 daň
r. 57 = 513,84 nárok na DB
r. 58 = 0
r. 59 = 171,28 vyplatený DB
r. 60 = 342,56
r. 61 = 291,27 DB na poukázanie

r. 64 423,01 zrazené preddavky
r. 66 423,01 daňový preplatok

žiadam o rozdiel DB zvlášť a daňový preplatok zvlášť?

prosím môžete mi to pozrieť?
ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Áno, DB a daňový preplatok žiadaš zvlásť - sú tam tri kolonky v XI. oddiely...
    Čo sa týka súm v riadkoch, snáď to máš dobre vyplnené...žiadaš DB na 3 deti a iba 8 mesiacov, či 2 deti 12 mesiacov ? Dala si málo info...
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    yvica 2 deti a 12 mesiacov ale odpočítala som za 4 mesiace DB, čo už bol vyplatený.ďakujem

    prosím vás v ďalšom daňovom B príjem z prenájmu mi vyšla daň 5,16 eur, do 5 eur sa nevyrubí a neplatí. ale je tam 5,16? a na riadky 105,107,120 mi dáva 0 je to dobre? ďakujem

    lebo potom nechápem toto:

    17,00 eur – minimálna suma daňovej povinnosti. Ak daňová povinnosť za rok 2016 nie je aspoň 17,01 eura, daň z príjmov sa nevyrubí a neplatí.
    5,00 eur – minimálna suma dane na úhradu. Ak daň na úhradu (napr. kladný rozdiel medzi daňovou povinnosťou a zaplatenými preddavkami) v daňovom priznaní nebude vyššia ako 5 eur, daňovému úradu sa neplatí.

    tých 17 eur sa týka koho? ďakujem za vysvetlenie
    evuš Kedy sa daň neplatí
    Daň fyzickej osoby sa nevyrubí a neplatí, ak
    za zdaňovacie obdobie nepresiahne 17 eur, alebo
    celkové zdaniteľné príjmy daňovníka za zdaňovacie obdobie nepresiahnu 50 % sumy nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka, čo za rok 2014, 2015, 2016 a 2017 predstavuje sumu 1901,67 eur.

    Uvedené neplatí v prípade, ak daňovník uplatňuje daňový bonus, ak sa daň vyberá zrážkou, alebo ak sa zrážajú preddavky na daň z príjmov zo závislej činnosti alebo preddavky na zabezpečenie dane.
    Daň na úhradu vypočítaná v daňovom priznaní sa neplatí, ak nepresiahne 5 eur.
    evuš Čiže :

    Ak daňovník poberal DB, či sa mu zrážali preddavky - tak nemusí platiť daň do 5 €...

    Ak ide o daňovníka, ktorý nepoberal DB, ani neplatil preddavky tak neplatí do 17 €..../čo je asi ten Tvoj prípad/
    yvica má príjem zo živnosti + príjem z prenájmu, bez DB, čiže do 17 neplatí, tak mi dobre dáva na r. 107,120 nulu.

    čiže zo závislej činnosti sa neplatí do 5 eur? a zo živnosti o 17 dobre chápem? ďakujem
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.