Zavrieť

Porady

honorár česká republika

Dobrý deň, robím daňové priznanie rezidentke SR, ktorá pracovala skoro celý rok na slovensku, no v českej republike dva mesiace robila na základe rámcovej zmluvy o reklamnej spolupráci ako hosteska. Dostla vyplatený honorár. Ako to mám zapracovať do daňového priznania? A hlavne, kam to mám dať? Každá rada mi pomôže, s týmto som sa ešte nestretla.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak nebol prijem zdaneny, tak zapoctom na riadok 51,
    ak zdaneny bol, mozes pouzit vynatie na riadok 48.
    Samozrejme, prepocitany na EUR a zapocitas ho aj do celkovych prijmov na riadku 32.

    Po doplneni .ze islo o rámcovu zmluvy o reklamnej spolupráci - asi neplati to, co je napisane vyssie.
    Naposledy upravil ivka70 : 20.03.18 at 12:54
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    migelovci Honorár sa robí v DP A? myslela som že v B.
    A ako zistím či bol zdanený, pretože v tom potvrdení nič také uvedené nie je. Je tam len že vyplatili na základe rámcové zmluvy o reklamnej spolupráci, potom sú tam uvedené mesiace a suma v KČ.
    ivka70 som myslela, ze mala nejaku dohodu ako hosteska ....
    ivka70 Potom je otazka, ci nema povinnost podat DP v CR https://www.penize.cz/zamestnani/320...olik-dostanete
    migelovci nie práveže. písala som to aj na začiatku. a neviete mi poradiť v tomto prípade? Ona je rezident SR, takže nemá prečo podávať DP v CR
    ivka70 v tom linku je, kedy ma povinnost podat a ak zapada do tej kategorie, tak musi podat DP ako nerezident .....a potom ceske DP bude podkladom na vynatie prijmov v slovenskom DP
      zbaliť

    honorár česká republika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.