Zavrieť

Porady

Živnosť + SZČO - fakturácia

Dobrý deň,
chcem sa spýtať ako je to s číslovaním faktúr. Ide o to že vystupujem ako odborník v športe - podnikateľ, takže fakturujem klubu/OZ za svoju činnosť. Založila som si živnosť s iným predmetom podnikania a tam budem tieť vystavovať faktúry. Otázka je, či tieto faktúry môžem číslovať zvlášť (SZČO) a zvlášť živnosť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    monika2525 Áno ale je iný predmet podnikania. Ide mi o to, aby som mala prehľad medzi týmito dvoma činnostami. Ak to budem musieť fakturovat a číslovat spolu, nebude v tom taky prehlad.
    DANAK1 myslím, že môžeš dať dva číselné rady napr. na jednu činnosť 118..., a na druhú 218... , aspoň vo firme kde pracujem, sa tak roky vedú fa a nie je problém... (napr. naša prevádzka má rad 4...)
    monika2525 Super, vďaka za odpoveď
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak chceš každú činnosť sledovať oddelene, môžeš si založiť dva číselné rady faktúr. Pre číslovanie si vytvor jednoduchú internú smernicu.

    Živnosť + SZČO - fakturácia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.