Zavrieť

Porady

Je nárok na uplatnenie DB v RZD keď mama robila 6 mesiacov/príjem 5 581,89€/ a 6 bola na ÚP .

Pri RZD si chce zamestnankyňa dodatočne uplatniť DB za časť roka na 2 deti .Podmienka je 2610 € je splnená , ale 5 mesiacov nerobila a jej vzniká preplatok na dani 301,09 a doplatok DB je 214,10 € spolu výsledok je 515,19.
Ešte jedna otázka dcéra mala štatút študenta do 11.4. a od 12.4. evidovaná na ÚP môžem uplatniť DB za apríl? Ďakujem
Naposledy upravil Jarmila : 22.03.18 at 13:51
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Na dieťa, ktoré celý rok spĺňa podmienky na DB, si môže uplatniť DB na celý rok. Na dieťa, ktoré skončilo Školu 11.4. si uplatní DB za 4 mesiace.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jarmila Ďakujem veľmi pekne , takže aj keď je od 12.4. na ÚP. Daňová povinnosť vyšla vo výške 195,83 €/preplatok / a DB na doplatenie 214,10 /dve deti, kadejako študovali / Podľa zákona jej môžem vyplatiť DB len do výšky vypočítanej dane z RZ?
    veronikasad Na to si ako prišla?
    Jarmila Daňový bonus možno uplatniť najviac do výšky dane vypočítanej za príslušné zdaňovacie obdobie podľa tohto zákona. § 33 ods. 6 /veď nie som si istá, preto sa pýtam/
    Katy a R veď čítaj aj ďalej,nielen prvú vetu. ☺ postupuj presne podľa poučenia k DP. aj v riadkoch DP sú inštrukcie
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Za rok 2017 je min. príjem pri nároku na DB 2610 €, teda nie 2430 ako uvádzaš.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jarmila Ďakujem zle som to pozrela.
    Tweety Ak nedosahuje výšku príjmu, potom žiadne dodatočné uplatnenie.
    Jarmila 5 581,89 €, veď preto som jej to navrhla , len keď som videla potvrdenia zo školy do 14.4. jedna škola od potom ÚP a od 8.9.2017 ďalšia škola a potom mi doniesla papier. Takže celkove na DB to vyšlo doplatiť 214,10 €, ale jej daňová povinnosť bola len 195,83 a potom som už začala pochybovať či je to dobre.
      zbaliť

    Je nárok na uplatnenie DB v RZD keď mama robila 6 mesiacov/príjem 5 581,89€/ a 6 bola na ÚP .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.