Zavrieť

Porady

DP a daňový bonus nevyplatený zamestnávateľom

Robím DP jednej známej a jej už byvaly zamestnavatel nevyplácal daňovy bonus, neuplatnovala si ho ale chce si ho uplatnit teraz v DP. Nemam s tymto skusenosti, vyplnuju sa v takomto pripade riadky 57-62? Kedze si bude ziadat celu sumu danoveho bonusu. Viete mi poradit ako vyplnit tie riadky? V oddieli IV. si vyplnila udaje.
veronikasad Splnila podmienku príjmu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    r.57 - suma nároku na DB
    r.58 - súčtový riadok
    r.59 - 0
    ak robíš DP ručne, ďalšie riadky treba vypočítať. Pri elektronickom vyplňaní ich SW vyplní sám.
    monika08031992 Robím ručne, len neviem či som to vypočitala spravne s tym daňovym bonusom: r.56: 192,02 , r.57: 256,92, r58: som dala 0 kedze suma na riadku 57 je vyssia ako suma na r.56, r59 je nula. R60 som dala 256,92 a r61 mi vyšiel 64,90....a je mozne, ze mi vysiel preplatok na dani 914,61€? r64 je 914,61 a zaklad dane-4813,98.....som v tom uplne mimo
    veronikasad Nahod do elektronického tlačivá na stránke FS, alebo si stiahni taxa z Krosu, na jedno DP je bezplatné. Nemôžeš mať mínusový základ dane

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Zrejme si zamestnanec neuplatňoval ani DB a ani NČZD na daňovníka - a zaplatil preto vysokú daň (ako preddavok - tých 914 eur?)
    Píšeš to dobre - vlastne DB započítaš s daňovou povinnosťou (192) - preto bude v riadku 61 suma tých 64 eur a preplatok dane v r. 66 vlastne celá preddavková daň (914).
    dokopy dostane späť 914+64 (je to to isté ako 722+256 )
    - v žiadosti o vrátenie zaškrtnúť aj vyplatenie DB aj vrátenie preplatku!
    Naposledy upravil Katy a R : 26.03.18 at 20:03
    monika08031992 Ďakujem, áno totiž jej zamestnávateľ no radšej no comment!!! aj to potvrdenie ledva dostala, preto mi nesedelo, že prečo jej tak veľa dane stiahli. Ale veľmi pekne Ďakujem za pomoc -- tak som to aj vypísala

    DP a daňový bonus nevyplatený zamestnávateľom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.