Zavrieť

Porady

Bolesti hrubého čreva - výsledky všetky OK

Bolí ma oblasť hrubého čreva. Bolesť je na ľavej časti tela, zacina to nad panvovou kosťou smeruje to 20 cm smerom dole. Robili mi už dvakrát sono brucha, nič nenašli. Krv aj moč je OK.Ani CRP nie je zvyšné. Bolesti neprestavaju, skôr sú väčšie. Dostal som Dupastalin. Viete poradiť čo by to mohlo byť?
Kabaka123 chrbtica?
bettylou kedy to začína? po jedle,pri nejakej námahe alebo keď ležíš, dlhšie sedíš...??? V noci? Za zlého počasia? Stále... ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    môže to byť aj alergická reakcia na niektoré potraviny - napr. mlieko a mliečne výrobky, múka, vajíčka, sóju, cukor ten je tiež silný aj keď ešte nepoznaný alergén, ale dokáže v organizme urobiť veľa zla, skúsila by som vyšetrenie na intoleranciu na potraviny
    Dáša_ ja by som pridala reakciu na ovocie ako jablká, hrušky, hrozno. Aj to vie narobiť roadnu bolesť v črevách

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Môže to byť aj bedrový kĺb....mne takto bolesť vyžarovala do brucha.,....prípadne spodná časť chrbtice to môže spôsobiť...daj si urobiť magn.rezonanciu

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Keďže si dostal Dupastalin, to znamená, že lekár sa vybral cestou hľadania príčiny v čreve.
    https://www.adc.sk/databazy/produkty...00-735539.html

    To, že výsledky krv a moču sú OK, to ešte nič neznamená. USG tiež nemusí ukázať podstatu problému...a ak jedinec nejde na vyšetrenie na lačno, tak dupľom.

    Ono ten popis problému je vcelku o ničom, z toho by nevyšiel ani len lekár...aké sú bolesti, ako často sú, aká je stolica, je v nej krv, etc...tam je toho treba podstúpiť viac. Vyšetrenie u internistu a asi aj u chirurga.
    Ako som už spomenul, posledná inštancia je kolonoskopia, tá vyšetrí poriadne hrubé črevo.
    Ak sa vylúči príčina v hrubom čreve, tak sa pokračuje inde.
    luluba Divertikel na hrubom čreve a Schmorlove uzly na chrbtici - to mi spôsobuje bolesti...závery z vyšetrení
    bettylou A aký je ďalší postup? Konzervatívnou liečbou alebo operácia?

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Takmer 100% vysledok budes mat az po kolonoskopii, ako pise Buchac. Ziadne efektivnejsie vysetrenie hrubeho creva neexistuje.

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    Ja by som to hlavne nepodcenila. Treba si dat co najskor urobit kolonoskopiu. Znama tiez mala bolesti ako keby v creve, o dva tyzdne jej to preslo uz aj do klbu...doktor jej naordinoval ATB, cim jej utlmil hlavnu pricinu. O cca mesiac skoncila v nemocnici s otravou krvy, nakolko mala hnis v creve, ktory jej sposobil otravu krvu. Po cca 5 - 6 tyzdnoch bohuzial zomrela.

    Bolesti hrubého čreva - výsledky všetky OK

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.