Zavrieť

Porady

Styrodur vs. perimeter na odizolovanie terasy od hlavnej stavby

zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Screenshot_2018-03-24-16-19-43.jpg  
Ahojte,

Riesim odizolovanie terasy od domu a rozhodujem sa ci Styrodur alebo Perimeter. Strasia ma, ze perimeter mi zozeru mysi. Nikde take skusenosti ludi som nenasla, a je to urcene na ozolaciu soklov a zakladov. Mate niekto skusenosti? Hlavny dovod u mna preco som naklonena perimetru je cena

Dakujem
Usporiadat
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Sú to takmer rovnaké materiály, obidva sú stlačený polystyrén, rozdiel je vo väčšej pevnosti (a aj cene) Styroduru. Myši by sa Ti tam vôbec nemali dostať, keď to bude zakryté.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Perimeter je eps a styrodur xps ak sa nemylim. Plasia ma ze eps (gulicky) mi mysi vydlabu. Cenovy rozdiel je takmer 100% v neprospech styroduru.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Mysi mi vraj "podplavaju" terasu. Ze pridu odspodu popod terasovu dosku. Ale pri tych cenach ma macka na najblizsich 10 rokov bude stat menej ako styrodur na sokel
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
zk24
Perimeter je eps a styrodur xps ak sa nemylim. Plasia ma ze eps (gulicky) mi mysi vydlabu. Cenovy rozdiel je takmer 100% v neprospech styroduru.
ale je asi 3x pevnejší
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
zk24
Mysi mi vraj "podplavaju" terasu. Ze pridu odspodu popod terasovu dosku. Ale pri tych cenach ma macka na najblizsich 10 rokov bude stat menej ako styrodur na sokel
celú "prímurovku" okolo pivnice mám zo styroduru a ani ich nenapadne sa do toho púšťať
PS: ale je pravda, že mačičky sa občas prídu pochváliť s úlovkom
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ing. Ľubomír Janoška
zk24
Perimeter je eps a styrodur xps ak sa nemylim. Plasia ma ze eps (gulicky) mi mysi vydlabu. Cenovy rozdiel je takmer 100% v neprospech styroduru.
ale je asi 3x pevnejší
Styrodur uvadza 300kPa a perimeter 200kPa
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ing. Ľubomír Janoška
zk24
Mysi mi vraj "podplavaju" terasu. Ze pridu odspodu popod terasovu dosku. Ale pri tych cenach ma macka na najblizsich 10 rokov bude stat menej ako styrodur na sokel
celú "prímurovku" okolo pivnice mám zo styroduru a ani ich nenapadne sa do toho púšťať
PS: ale je pravda, že mačičky sa občas prídu pochváliť s úlovkom

Jo, styrodurom sa vrwj nedostanu. Ale nikto ma nevie uistit ze ani perimeter im nebude chutit
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
zk24
Ing. Ľubomír Janoška
zk24
Perimeter je eps a styrodur xps ak sa nemylim. Plasia ma ze eps (gulicky) mi mysi vydlabu. Cenovy rozdiel je takmer 100% v neprospech styroduru.
ale je asi 3x pevnejší
Styrodur uvadza 300kPa a perimeter 200kPa
no ja som tuším videl 700 a 200, záleží od hustoty
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

ako odbornik - chovatel mysi mozem zodpovedne prehlasit, ze mysi nepoznaju rozdiel medzi expandovanym a exdrudovanym polystyrenom - teda nevedia posudit, ktory mozu a ktory nemozu zozrat ak chcu dokazu zozrat aj ovela pevnejsie materialy ako styrodur, oztazka skor znie naco by to robili?
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať