Zavrieť

Porady

Pracovna agentúra

Ahojte. Podpísal som zmluvu s jednou pracovnou agenturou a mam ist pracovat o 2 týždne do Anglicka ale momentalne kvôli zdravotnym problemom tam nemožem ist a je možné aby si pracovná agentúra pýtala 550€ za to že tam nepojdem pracovať už po podpisaní zmluv ?
5 komentárov     zbaliť
misoft Prečítal si si celú zmluvu s agentúrou predtým, než si podpísal? Tie agentúry totiž majú takú klauzulku, že ak VINOU klienta (a je jedno, čo to je!!) sa nedostaví na pracovné miesto - považuje sa to za porušenie zmluvy z jeho strany a za to dávajú zmluvné pokuty - tých 550€ - to je cca 1-2 mesačný príjem. Moja dcéra mala 1000€ pokutu v zmluve a predsa odpracovala len cca 14 dní (nie celú dobu) - ale mala na to dôvod, ktorý musela i agentúra akceptovať (a ten dôvod bol aj "potvrdený" políciou štátu, kde pracovala).
V tvojom prípade - ak tam nie je niečo o tom, že v prípade nemoci, ochorenia, zranenia a pod. - máš smolu - budeš platiť.
Tyrion nemám tam nič o nemoci, ochorenia, zranenia iba že ak sa nedostavim na pracovisko tak budem musiet zaplatit tu pokutu pod.a ked tu pokutu nezaplatim a budem mat papier od lekara že nemožem sa moc namahať tak čo mi spravia ?
veronikasad Ide o náhle zhoršenie zdravotného stavu? Bol si pri podpise zmluvy informovaný o podmienkach výkonu práce?
Tyrion ano v praci treba behať non stop 12 hodin na nohach a pikovat baliky no ale ked mam boli koleno tak a mam aj papier od lekara tak tam zrejme nepozem ist nie ? aj napriek tomu že to v zmluve nestalo zo zdravotnych dôvodov.
Onko Tak ešte môžeš zvážiť, že tam pôjdeš a po pár dňoch pôjdeš na PN v Anglicku. Ušetríš 550 € a možno zarobíš niečo na anglických dávkach ... treba pozisťovať a zvážiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    Agentúra, má pravdepodobne nejaké zmluvy s firmou, a ak nedodá tovar - to si v tomto prípade ty, firme vznikne škoda a tú je agentúra povinná uhradiť, tak si to budú pravdepodobne vymáhať u teba. ty by si to ako riešil na ich mieste?
    Tyrion no ja som im už zaplatil poplatok za sprostredkovanie 250€ a do nastupu mam mam este 20 dni a kedže nie som este zdravotne fit a + každy len na tu danu firmu nadava že vyrucuju ludi a je na chaos a hrozne tak prečo tam musím ísť ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.