Zavrieť

Porady

Preddavkova dan a danovy bonus

Dobry vecer,

uctujem v programe OMEGA. Vo vyplatnych paskach jednotlivo za mesiace 10,11,12 je preddavkova dan nizsia (22,05) ako suma danoveho bonusu na dve deti (42,82), cize dan celkom je 20,77, ktoru zauctujem 366/342, nakolko sa jedna o jednoosobovu sro, kde konatel a zaroven spolocnik kona na zaklade zmluvy o vykone funkcie.

Uctujem to spravne, alebo je potrebne DP a DB uctovat zvlast, aky je potom postup?

Tento rozdiel vo vyske 62,31 EUR sa potom zohladni v kvartalnom prehlade v decembri, kde teda firme vratia tuto sumu. Toto sa asi nijak neuctuje, vsak?, Az nasledne, kde pridu peniaze na ucet zauctujem na zaklade BV 221/342 min.znamienkom.

Ostane mi vsak pohladavka na ucte 366 v tejto sme 62,31 EUR, co s nou? Ako sa to premietne do rocneho zuctovania dane?

Prosim opravte ma, ak sa niekde mylim.

Dakujem.
Naposledy upravil etuliacik : 26.03.18 at 20:00 Dôvod: Veronika, prišla mi notifikacia, ze si reagovala na moju otázku, žiaľ ale nikde ju nevidím, nevieš prečo?
6 komentárov     zbaliť
veronikasad Zmazala som komentár, lebo som zle prečítala zadanie...
etuliacik Aha, takže mi nevieš poradit prípadné ma spravne nasmerovat?
veronikasad Reagovala som na sw na mzdy, až potom som si všimla že sa pýtaš na účtovanie. PU nerobím ...
etuliacik Prosim, poradi mi niekto?
etuliacik ...tak skúsim šťastie este naposledy a upresnim otazku:

Vo vyplatnych paskach jednotlivo za mesiace 10,11,12 je preddavkova dan nizsia (22,05) ako suma danoveho bonusu na dve deti (42,82), cize dan celkom je 20,77, ktoru zauctujem 366/342, nakolko sa jedna o jednoosobovu sro, kde konatel a zaroven spolocnik kona na zaklade zmluvy o vykone funkcie.

Uctujem to spravne, alebo je potrebne DP a DB uctovat zvlast, aky je potom postup?

Ešte dodam,ze tu dan celkom mam minusovym znamienkom -20,77 eur

Dakujem a dúfam sa konečne najde niekto kto mi poradi.
Mila123 konečne???? napr.

https://www.ako-uctovat.sk/ucet.php?...ame-dane&i=125
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Preddavkova dan a danovy bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.