Zavrieť

Porady

RD verzus staré zamestnanie, nové zamestnanie

Dobrý deň,
Som na RD do 24.5.2019 a zároveň zamestnaná na dobu neurčitú u môjho zamestnávateľa. Črtá sa mi práca od 1.5.2018 v novej firme na dobu určitú do 1.5.2019 so skúšobnou dobou 3 mesiace (vrátane). Moja otázka znie, či musím dať výpoveď u môjho zamestnávateľa ak má do novej práce zamestnajú.
Ale čo ak v novom zamestnaní so mnou ukončia pracovný pomer vramci skúšobnej doby, prípadne mi zmluvu po 1.5.2019 nepredlzia? Ako to v takomto prípade funguje?
Ďakujem. Lu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pokial nove zamestnanie nie je konkurencne k povodnemu zamestnaniu a teda nepotrebujes na uzavretie zmluvy suhlas povodneho zamestnavatela, mozes sa zamestnat a v povodnom zamestnani nadalej cerpat RD. Nemusis PP ukoncovat.
    Vyriesit to budes musiet az ku koncu RD ak by si sa do povodneho zamestnania nechcela vratit, lebo vypoved treba dat 2 mesiace dopredu a oznamit navrat do prace najneskor mesiac dopredu. Co budes musiet riesit skor ako zistis, ci ti zmluvu v novej praci budu chciet predlzit.
    Lululina Ďakujem za odpoveď. Ešte by som sa chcela opýtať, ak mi vieš ešte poradiť. Malu chcem dať do súkromných jaslí ak budem pracovať Prídem o rodičovský príspevok? Resp. Ak si požiadam dostanem príspevok na jaslicky - príspevok na starostlivosť o dieťa, (alebo ako sa to definuje), vo výške rodičovského príspevku? Ďakujem
    ivka70 Neprudes o RP, ak nepoziadas o prispevok na starostlivost o dieta. Ak poziadas, vyplaca sa ten - je vyssi ako RP, ale treba dokladovat vysku vydajov na jasle.

    RD verzus staré zamestnanie, nové zamestnanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.