Zavrieť

Porady

Neschválene sociálne štipendium

Dobrý deň,
momentálne som Pn už 17 mesiacov(aj ZŤP). Po dobu 12 mesiacov som poberal nemocenské vo výške 400€. Mám 2 synov, kt. študujú na univerzite vzdialenej 100 km od miesta bydliska. Počas toho ako bol mesačný príjem dokopy 760€ (aj plat manželky) im bolo schválené štipendium 20€. Avšak už 5 mesiacov nepoberám nemocenské iba dôchodok vo výške 200€. Celkový mesačný príjem je teda 560€ ale synom neschválili žiadne sociálne štipendium. Dôvodom je, že vraj k príjmu musia zarátať aj nemocenské, ktoré už nepoberám. Je to pravda? Alebo sa mám odvolávať ďalej ? Ďakujem vopred za každú odpoveď, s pozdravom Peter.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pocita sa prijem za poslednych 12 mesiacov pred ziadostou. Do tohto prijmu este cast vyplatenych nemocenskych davok patri, kedze ich nepoberas len 5 poslednych mesiacov. Celkovy prijem za 12 mesiacov sa deli 12, to je vas rozhodujuci prijem za mesiac a z toho sa vychadza.

    https://www.fpharm.uniba.sk/studium/...eho-stipendia/
    Rozhodujúci príjem
    Podľa §2 ods. 1 vyhlášky 102/2006 Z. z. sa za rozhodujúci príjem považuje jedna dvanástina súčtu príjmov okruhu spoločne posudzovaných osôb (čl. 2 smernice) za kalendárny rok predchádzajúci kalendárnemu roku, v ktorom sa posudzuje nárok na sociálne štipendium.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    petric2505 ďakujem za odpoveď, ja chápem že sa to počíta za posledných 12 mesiacov. Len nechápem to, že sa za rozhodujúci mesačný prijem počíta suma 400+200 ciže 600€ len ako môj príjem, pritom tieto dva príjmy som nikdy nepoberal spolu. Buď iba jedno alebo druhe.
    ivka70 to nie, tebe sa pocita 400 za 7 mesiacov a 200 za 5 mesiacov a to sa vypriemeruje
    petric2505 nepriemerovalo sa to ale mal som za kazdy mesiac započítane 600€
    ivka70 kde? na potvrdeni zo socialnej poistovne? nevyplacali ti dochodok spatne?
    petric2505 na potvrdeni o výpočte štipendia som mal zarátane medzi mesečný príjem aj nemocenské a aj dôchodok. Vyplácali spätne, ale to som už za tie mesiace nemocenské nepoberal, pretože 3 mesiace som bol úplne bez príjmu..
    veronikasad Priemerný mesačný príjem sa počíta ako súčet všetkých započítatelnych príjmov za predchádzajúci kalendárny rok/počet kalendárnych mesiacov (12)
      zbaliť

    Neschválene sociálne štipendium

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.