Zavrieť

Porady

Vratenie zadrzaneho vodicskeho preukazu vydaneho v CR obcanovi SR

Dobry den,

Ako obcan SR som dlhodobo zil v Ceskej Republike, kde som mal povolenie k trvalemu pobytu a vydane vodicske opravnenie sk. B (autoskola robena v CR, VP vydany 2009).

V Juni 2011 mi bolo vodicske opravneni odobrate za jazdu pod vplyvom alkoholu a bol mi udeleny trest zakazu viest motorove vozidlo na 18 mesiacov.

Od roku 2013 sa v CR nezdrziavam, ani tam nemam trvaly pobyt. Potreboval by som si vodicsky preukaz obnovit.

Predpokladam ze riesenie nebude take jednoduche, ako len absolvovat autoskolu na uzemi SR.

Viete mi v tejto zalezitosti poradit?

Dakujem
misoft Čo chceš poradiť? Môj názor je, že ani SK autoškola ti nepomôže, aby si získal späť CZ vodičák. Alebo si urob vodičák tu - pekne od začiatku.
Česká strana nemusí uznať výsledky vykonaných slovenských vodičských skúšok - nie je to ich povinnosť. Uznávajú platnosť vodičského oprávnenia (dokladu).
Takže - buď oľutuješ vodičák, alebo oľutuješ čas a budeš robiť autoškolu tam.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    1. V ČR musíš požiadať o vrátenie VP na základe uplynutia trestu. Na to budeš musieť urobiť na novo skúšky. Ale nemusíš ísť do autoškoly.
    Následne si požiadaš o výmenu za slovenský v SR.

    2. Ak by si aj šiel v SR znova do autoškoly a urobil skúšky, nebudú ti môcť vydať u nás VP, lebo uvidia v systéme, že máš aktívny VP v inej členskej krajine EÚ, hoc si si po neho po upylnutí trestu nebol.

    Vratenie zadrzaneho vodicskeho preukazu vydaneho v CR obcanovi SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.