Zavrieť

Porady

Musia mať všetci zamestnanci rovnaký plat?

Chcem sa informovať ako presne sú definované naše zákony ohľadom platov. Konkrétne by som chcela vedieť či je zamestnávateľ zo zákona povinný dať všetkým zamestnancov, a to aj brigádnikom na dohodu rovnaký plat? Ak pracujem na recepcii na trvalý pracovný pomer, pracujem podľa mesačného pracovného fondu a som rovnako ohodnotená ako brigádnik, ktorý príležitostne odpracuje nejakú zmenu a nemá rovnaké povinnosti ako ja, musí mať rovnaký plat? Viem, že zo zákona má mať 1.2 násobok minimálnej mzdy v mojej pracovnej triede.
Ale ako je presne zadefinované ak chce zamestnávateľ rozdielne ohodnotiť svojich zamestnancov na rovnakej pozícií, povedzme napríklad podľa odpracovaných rokov? Má v tom zamestnávateľ, ktorý je súkromník voľnú ruku? Alebo sa musí držať zákona a všetci s rovnakým pracovným titulom musia byť ohodnotení rovnako?
veronikasad V ktorom stupni náročnosti si zaradená?
veronikasad Odmena brigádnika nesmie byť nižšia ako minimálna mzda v prvom stupni náročnosti. Vyššia hodinová odmena je vecou dohody medzi zamestnancom a zamedtnsvatelom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    LenkaAd to mi je jasné, že musí platiť minimálnu mzdu, ale chcela by som vedieť či zamestnávateľa zákon obmedzuje ak chce pracovníkov ohodnotiť nad rámec MM?
    kn-alka nie, všetko je len na základe vzájomnej dohody medzi zamestnávateľom a zamestnancom
    LenkaAd ďakujem za odpoveď
    Tweety Limit je len v minime.
      zbaliť

    Musia mať všetci zamestnanci rovnaký plat?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.