Zavrieť

Porady

tienenie pozemku

Sused mení doterajší klasický priehľadný plot (stĺpik pletivo) medzi našimi pozemkami za nepriehľadný z betónových platni (barierovy) vo výške 2 až 2,5 m a s betónovým základom. Vzhľadom k polohe mi takýto plot bude hlavne na jar a jeseň vytvárať doobeda v záhrade tieň v šírke 2 až 4 m. Celkove bude takto zasiahnutá plocha cca 2 a. Podľa mňa ide v zmysle stavebného zákona o stavbu ale ako účastník konania som nebol prizvaný. Ako sa môžem brániť.
Naposledy upravil longauer.huber@gmail.com : 14.04.18 at 16:52
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Zisti si VZN vasej obce.Niektore maju obmedzenia,v akej vyske sa mozu stavat betonove ploty,ale aj, ci vyzaduju SP.
    Ak by mal sused SP, tak by si bol ucastnik konania.Ak stavia iba na ohlasku,tak preto ta neprizvali.Zajdi na OU a zisti si,ake mas moznosti.Mozes podat nesuhlas a namietku.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Mýliš sa, ide o drobnú stavbu. Na to stačí ohlásenie, kde nemusíš byť prizvaný ani informovaný.

    To je právo suseda, postaviť si plot. Veľmi to dramatizuješ s tým tieňom. Aj dom ti robí tieň na pozemku a to ti nevadí? Je len logické, že keď nebývaš na samote na 5 hektároch, že susedné stavby ti môžu robiť tieň na pozemok.

    clen je offline (nepripojený) clen

    právnik-reality clen
    vyziadajte si na stavebnom úrade informáciu, či bola táto stavba schválená ...a ak nie, žiadajte odstránenie.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Toto nemôžeš myslieť vážne.
    Ak si dal mne (čo ale netvrdím) neužitočné, tak si ohodnotil Stavebný zákon a nie mňa.
    clen oplotenie je stavba -§ 139b ods. 7 stavebného zákona, takže ste nemali pravdu v tom komente
    misoft @clen - čítaj......"mení doterajší klasický priehľadný plot (stĺpik pletivo) medzi našimi pozemkami za nepriehľadný z betónových platni" - čo z toho vyplýva? Nestavia, len "renovuje" - a to je ROZDIEL!
    buchač ...a keby si aj mal pravdu (čo veru nemáš) s tým zbúraním ???

    Nuž, ja ti neviem....no jedno je isté...susedské vzťahy by boli v prdely.
    Otázka :

    Čo je lepšie ?
    Betónový plot o výške 2m alebo rad nasadených tují o výške 5m ???

    Odpoveď je jasná...a v prípade tují by ma mohol v riť bozať :
    - sused
    - stavebný úrad
    - starosta
    - polícia
    - súd

    P.S.:
    Sused sa asi nechce pozerať na zadávateľa, preto si buduje betón okolo seba....
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Brániť sa môžeš tzv. nijako....a rozhodne nejde o stavbu.
    Preštuduj si ... https://www.stavebnik.sk/clanky/stav...ho-zakona.html

    P.S.:
    Existujú rastliny, ktoré je potrebné pestovať vyslovene v tieni.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.