Zavrieť

Porady

Minimalna mzda v 12 smennej prevadzke

Je to spravne ak ma zamestnanec tarifu 2.5 x odpracovane hodiny + priplatky za soboty a nedele... 12 hodinove smeny....
Nemalo by to byt tak, ze tarifa ma byt vyska min. mzdy / hod. Plus priplatky za nocne, za sviatky a vikendy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    663/2007 Z. z.Zákon o minimálnej mzde

    § 3

    Doplatok k minimálnej mzde


    (1) Ak mzda zamestnanca za vykonanú prácu nedosiahne v kalendárnom mesiaci sumu minimálnej mzdy, aj keď zamestnanec odpracoval plný pracovný čas v mesiaci ustanovený zamestnávateľom, zamestnávateľ poskytne zamestnancovi doplatok, ktorý predstavuje rozdiel medzi sumou minimálnej mzdy ustanovenou na príslušný kalendárny rok a dosiahnutou mzdou.


    (2) Pri výpočte doplatku podľa odseku 1 sa do dosiahnutej mzdy zamestnanca nezahŕňa mzda za prácu nadčas, mzdové zvýhodnenie za prácu vo sviatok, mzdové zvýhodnenie za nočnú prácu, mzda za neaktívnu časť pracovnej pohotovosti na pracovisku a mzdová kompenzácia za sťažený výkon práce; do počtu odpracovaných hodín sa nezahŕňajú hodiny práce nadčas a hodiny neaktívnej časti pracovnej pohotovosti na pracovisku.

    januli je offline (nepripojený) januli

    januli
    To znamena, ze ak od januara mal zamestnanec tarifu 2.5 + priplatky ktore sa nezapocitavaju tak mu ma zamestnavatel doplatit rozdiel? Co moze urobit zamestnanec ak zamestnavatel stale tvrdi, ze postupuje zakonne... Ako sa ma branit?

    Minimalna mzda v 12 smennej prevadzke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.