Zavrieť

Porady

Náhrada príjmu - zamestnanec u jedného zamestnávateľa má aj HPP aj dohodu

Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o utvrdenie resp. radu. Máme zamestnanca na HPP plus vykonáva ešte inú činnosť u nás na DoPČ. Maródoval presne 10 dní. Mám mu náhradu príjmu vyplatiť automaticky z oboch príjmov? Či treba vypísať dve PN alebo aký je správny postup prosím. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    širi1 je offline (nepripojený) širi1

    širi1
    podľa mňa u 1 zamestnávateľa pri viacerých poisteniach (PZ, DPČ) by som uznala náhradu príjmu pri oboch druhoch; ak má viac zamestnávateľov alebo je aj SZCO poistený, tak mu lekár vydá 2x PN
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zlata46 Pre jeden pracovnoprávny vzťah môže byť práceneschopný, a zároveň pre druhý nemusí.
    kn-alka tým zamestnanec poruší liečebný režim a SP mu nevyplatí nemocenské.
    Zlata46 Logiku to má, ale v čase vychádzok povolených PN k jednému pracovnoprávnemu vzťahu v pohode pracujú v PPV z ktorého nie sú PN.
      zbaliť
    ZuzanaA Ďakujem. A pre info, ak má človek viac prac. pomerov pri vystavení DPN si má pýtať pre každého zamestnávateľa,áno? A aj keď je to jeden zamestnávateľ ale viac PP, nestačí len tá jedna teda?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Nech si dá vystaviť dve DPN - pre každý PP zvlášť.
    nedoporučujem len jednu - lebo 1. on bude škodný (napr pri následných dávkach, pretože má za tú dobu malý VZ) a za 2. budeš musieť zdôvodňovať v SP - že či naozaj dodržiaval LR počas DPN - ak v tom druhom "pracoval" .
    teraz pozerám, že len 10 dní - tak to SP asik nebude kontrolovať ? ale ja by som určite obidve DPN - aj spätne by mu v tomto prípade mali vystaviť.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ZuzanaA Áno je to presne 10 dní. Nemal vychádzky, nevykonával žiadnu prácu vtedy, ani tú na dohodu. Tak neviem, poslať ho po ďalšiu DPN k lekárovi? Vystaví mu to v pohode? Bolo to od 13.4.do 22.4. Keď nedonesie druhú, preplatím mu ju len z HPP? Bude to problém?
    Katy a R Normálne sa DPN vystavuje od dňa vyšetrenia - ak ide o doporučenie od iného lek - tak do 3 dní.
    Neviem, či mu to vystaví v pohode - skôr to bude problém, lebo bežne majú lekári problém vystaviť aj dve DPN? len z vlastnej skúsenosti - mne raz pracovníčka SP povedala, že môžem ísť od lekára pýtať aj DPN z druhého poistenia neskôr, v prípade, že už som z jedného poistenia bola uznaná. ale som sa na to vybodla, (že sa neoplatí - čo som ale neskôr oľutovala, kvôli zníženej dávke v nez ). Ale ani som si to neoverovala. (však skúsiť môže?)
    v každom prípade upozorni aspoň do budúcnosti - nech si hneď pýtajú 2 DPN!
    ZuzanaA Ďakujem pekne za radu. Poviem mu to, z tej dohody by to aj tak boli smiešne peniaze, takže keď nevybaví (čo si myslím, že sa mu nebude chcieť), vyplatím len z prvého poistenia.
      zbaliť

    Náhrada príjmu - zamestnanec u jedného zamestnávateľa má aj HPP aj dohodu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.