Zavrieť

Porady

Vykonané RZD a daňové priznanie

Dcére bolo vykonané RZD a bol jej aj vyplatený preplatok od zamestnávateľa. Potrebuje formulár E9, tak jej na D.ú. povedali ,že si musí podať duplicitne daňové priznanie a do poznámky uviesť že podáva DP kôli formuláru E9, aby jej nedali pokutu za oneskorené podanie
1/ Má podať opravné aj keď sa nič nemení? alebo dodatočné?
2/a na r. 64 bude 0 aby nevznikol preplatok, nakoľko jej celé preddavky dane vrátili?
Naposledy upravil wirgi : 24.04.18 at 11:12
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    duplicitné daňové priznanie neexistuje - nech si ozrejmí, že ako jej to na DU vlastne povedali? - podľa mňa Dodatočné DP . (spraviť presne podľa návodu - priloha RZD)
    opravné DP určite nie - to len do 2.4.
    Doplnenie:
    ja by som normálne vyplnila podľa dokladov od zamestnávateľa - celé DP aj VII. oddiel. Ak bol preplatok - nemôže na tých riadkoch byť nula! ak už bol preplatok vyplatený - tak ho už nežiadam od DU, ale napíšem to tam
    Naposledy upravil Katy a R : 24.04.18 at 18:50
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    wirgi Ja viem, že nie, ale povedali, že ten formulár jej môžu vystaviť len na základe DP. Len keď zaškrtnem dodatočné, tak sa musí vyplniť aj oddiel VII. a žiadna zmena nie je oproti RZD, tak asi dám riadne.
    Ďakujem
    kn-alka NEMôŽEŠ dať riadne - musíš dodatočné

    kolonky dodatočného priznania budú prázdne, alebo všade napíšeš nulu.
    Katy a R ak dáš riadne DP - tak to bude s pokutou (ibaže si dávala oznámenie o odklade??) . len pekne zaškrtni dodatočné - ja by som aj s tým oddielom. veď v poznámke bude, že kvôli čomu to robíš!
    wirgi Jarka a r. 64 bude 0 aj r. 66 ?
      zbaliť

    Vykonané RZD a daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.