Zavrieť

Porady

Mozem mat zaroven 2 pracovne pomery na TPP?

Zdravim, chcem sa spytat ci mozem mat suvisle 2 pracovne pomerny na TPP pripadne ktory paragraf to upravuje? Koncim v praci a zaroven si idem cerpat dovolenku a pocas tej dovolenky nastupujem u noveho tak som dohodnuta ale ten stary zamestnavatel mi tvrdi ze to nebude mozne mat koli odovodm v socialne poistovni. Myslim si ze to problem nebude ale potrebovala by som to overit. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zlata46 je offline (nepripojený) Zlata46

    Zlata46
    § 50 Zákonníka práce:


    Zamestnávateľ môže dohodnúť niekoľko pracovných pomerov s tým istým zamestnancom len na činnosti spočívajúce v prácach iného druhu; práva a povinnosti z týchto pracovných pomerov sa posudzujú samostatne.

    Teda, ak môže jeden súčasne, môžu aj dvaja.. s tým rozdielom, že práce môžu byť rovnakého druhu u viacerých PPV.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Môžeš - aj desať, ak budeš stíhať. Žiadny zákon to nezakazuje.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    A komu by si mala? Nový PP nemusíš oznamovať zam-ľovi.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    emanuelle86 tak zamestnavatel sa boji ze idem robit ku konkurencii a podla zmluvy nemozem sucasne mat aj u konkurencnej spolocnosti
    Mila123 túto skutočnosť nespomínaš v zadaní otázky.....
    teda čo si podpísala? čo konkrétne máš uvedené v PZ?
    emanuelle86 lebo sa ma spytala az potom tiez mi to rovno nepovedala o co hej ide v zmluve mam napisane ze nemozem pracovat v konkurencnej firme co ma rovnaky predmet podnikania zaroven ako mi trva aj tento to iste mam aj v zmluve s novou spolocnostou
    veronikasad Čo presne máš napísané v pracovnej zmluve?
    emanuelle86 Zamestnanec nie je oprávnený vstúpiť do ďalšieho pracovného pomeru na základe pracovnej zmluvy alebo dohody o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru s treťou osobou vykonávajúcou totožnú, resp. obdobnú činnosť ako vykonáva Zamestnávateľ.
    Tweety Potom ten záv. treba dodržať a nový PP uzatvoriť až po skončení doterajšieho.
    emanuelle86 Keby sa ma to tykalo tak ano, ale moj novy zamestnavatel ma inu pracovnu cinnost, uz mi to povedali ze je to vporiadku. Co mi na zaciatku nespominali.
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ničím..... odvody sa vždy vykonávajú z každého pracovného pomeru. Zamestnávateľ (terajší) nech si preštuduje zákony
    Čítaj (staršie, ale platí) https://hnporadna.hnonline.sk/poradc...luv-sa-nebojte
    Pozor však pri uplatňovaní daňového bonusu a nezdaniteľnej časti - to sa môže uplatniť len u jedného zamestnávateľa.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Môžeš mať pracovných pomerov toľko, koľko stíhaš. ( ZP) Kvôli odvodom do SP a ZP žiadny problém nebude (z o SP, ZP). Ale samozrejme musíš rešpektovať zmluvu s terajším zamestnávateľom - ak napr máš zákaz ísť ku konkurencii ??? Zmluvy sa majú dodržiavať
    zze/2001-311/83
    a tiež zz/2001-311/83a

    Mozem mat zaroven 2 pracovne pomery na TPP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.