1. zisti aké súradnice máš, pravdepodobne S-JTSK alebo SJTSK-03, bude to možno uvedené v rohovej pečiatke ako informácia o súradnom systéme
2. v notepade napíš súradnice -Y,-X,Z súradnice aj tak, aby boli záporné (-) desatinné číslo oddeľuj nodkov a medzi suradnicami vlož oddeľovač môže byť medzera, tabelátor, čiarka alebo bodkočiarka
3. súbor zozipuj, napr. veľmi jednoducho vo windowse klik pravým tlačítkom myši na súbor vyber "odoslať kam" - "komprimovaný priečinok (ZIP)" tým vytvoríš zip
4. otvor si stránky rezortnej transformačnej služby na karte Rezortná transformačná služba
https://zbgis.skgeodesy.sk/rts/sk/Transform
5. vyber vstupný formát txt/csv , vlož zip súbor, zvoľ vstupný súradný sytém daj ten, ktorý zistíš v bode 1, výstupný súradný systém daj ETRS89 lat/Log, nastav oddeľovač stĺpcov, nastav oddeľovač desatinných miest, dole ešte vyber tvar´výstupných súradníc či chceš stupne, minuty, sekundy alebo v destatinnej forme (tvar súradníc si nastav v GPS prístroji)
hotovo, stačí nahodiť do GPS
Inak celý postup a formáty podporovaných súborov sú na kare "Pomoc"
Pozor na jednu vec, bežné turistické GPS majú presnosť +-4 až 6 m
Presnejšie so submetrovou presnosťou si vyžadujú príjem korekcií, ale to už je o inom.
veľa zdaru
Ako vyzeraju suradnice?