Zavrieť

Porady

Okupacia pozemku

Dobry den, chcem sa spytat, ako by som mal postupovat ked mi niekto cudzi okupuje pozemok. Dlhe roky som na tomto pozemku nebol. Nedavno som ho isiel obzriet, nakolko by som tam chcel zacat stavat. No zostal som ako obareny a pozeral okolo seba, ci som na spravnom mieste. Moj pozemok je oploteny s branou omotanou retazou a uzamknutou zamkom. Na pozemku je postavene nieco ako velky holubnik a kopa nejakeho dreveneho odpadu. Viackrat som preveril na katastry polohu pozemku. Mam ist rovno na policiu? Alebo to mam riesit s mestom? Stale mi to pride neuveritelne ako moze byt niekto tak drzi. Za akukolvek odpoved vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Vyzvať užívateľa, aby pozemok vypratal.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Katy a R, pavol54, Andy Kralik, Ing. Ľubomír Janoška, arizona
    5

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    PUSTI TAM SVOJHO PSA, NEJAKÚ BEŠTIU.
    Naposledy upravil marleau : 13.05.18 at 15:52

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    Ak ma trocha rozumu, bude tvrdiť, ze mu to prenajimas. Nájomná zmluva nemusi byť písomná. A aj keby ti nikdy nic nezaplatil, nesmies mu siahnuť na jeho majetok a nejak sa ho snažiť vysťahovať. Musíš to riešiť oficiálne súdnou cestou. A ešte môžeš mať ty zle, že prenajimas a nie si nahlaseny na daňovom úrade. Takže opatrne.
    dmc opatrne ?????? Ak by niekto ohradil moj pozemok - hnal by som ho svinskou palicou..a riadne dlhou
    jslancik fuu, tak tebe stavať plot asi nebudem ani zadarmo

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ako dlho si na pozemku nebol? Ak viac ako 10 rokov, jeho užívateľ môže mať iniciované vydržacie konanie.

    Budeš musieť najprv vyzvať užívateľa na vypratanie. Ak nevieš zistiť kto to ke, podaj žalobu o vypratanie s tým, že súd zistí, kto je užívateľom. Sú na to v CSP možnosti.
    Príspevok zbalený
    spam

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (1)
    buchač
    Neužitočné (1)
    Nevhodné (1)
    Komentár, nie odpoveď (2)
    -3
    patrzel Uzitocne bodliak, dakujem
    marleau to nikoho neoprávňuje užívať a ešte si oplotiť cudzí pozemok
    kopretinka 12.05.18 05:39 odstránil(a) z Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.