Zavrieť

Porady

Vstupná cena osobného automobilu

Vstupuje správny poplatok za registráciu auta na Polícii do vstupnej (obstarávacej) ceny automobilu alebo sa správny poplatok účtuje priamo do nákladov ?
Naposledy upravil EKO-HAUS : 13.05.18 at 06:27
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mikae je offline (nepripojený) Mikae

    Mikae
    My dávame všetky náklady súvisiace s obstaraním auta do obstarávacej ceny automobilu. Bez zaregistrovania auta u policajtov sa predsa auto nemôže používať.
    avalik to vazne? a ako je potom mozne pristavit auto na registraciu? odtahovkou? letecky? nie, aj na prevoznych znackach je mozne auto pouzivat
    Mikae Veď to je jasne, som to blbo napísala :-(, ale nebudeš ho mať predsa na prevozných značkách rok-dva.

    monika474 je offline (nepripojený) monika474

    monika474
    Postupy účtovania v podvojnom účtovníctve hovoria citujem:

    (1) Dlhodobý nehmotný majetok sa účtuje v účtovej skupine 01 – Dlhodobý nehmotný majetok, dlhodobý hmotný majetok sa účtuje v účtovej skupine 02 – Dlhodobý hmotný majetok – odpisovaný a technické zhodnotenie prenajatého majetku podľa § 32 ods. 2 písm. c), ak sú uvedené do užívania. Uvedením do užívania sa rozumie zabezpečenie všetkých technických funkcií tohto majetku potrebných na jeho užívanie a splnenie povinností podľa osobitných predpisov23). Uvedením do užívania sa rozumie aj vydanie povolenia na predčasné užívanie stavby23a) alebo rozhodnutia o dočasnom užívaní stavby na skušobnú prevádzku23b).

    Splnenie povinností podľa osobitných predpisov sa nepochybne rozumejú i splnenia povinnosti na dopravnom inšpektoráte a teda účtovanie registračného poplatku. Mám za to, že správny poplatok za registráciu vstupuje do obstarávacej ceny vozidla a teda by som ho účtovala na účte 042
    EKO-HAUS Ďakujem. Takúto informáciu som obdržala aj ako stanovisko Finančnej správy

    Vstupná cena osobného automobilu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.