Zavrieť

Porady

Mozem dat meno pre moju kaviaren taku , ktora uz existuje v zahranici?

Kde najdem register ochrannych znamok?Otvaram kaviaren , a som fyzicka osoba podnikatel, nazov prevadzy ktoru planujem dat existuje v zahranici a presne v tom istom jazyku, ako overim ake meno prevadzky mozem dat tu u nas v SR?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    coffie Dakujem som vdacna za link a tvoj cas , momentalne som nenasla nazov ktory planujem pomenovat kaviaren pod ochrannou znamkou, moze sa stat realne take ze medzi casom niekto moje meno prevadzky registruje pod ochrannu znamku a ja budem potrebovat zmenit nazov? Ako sa taketo veci mozu pripadne riesit ak sa stanu?
    Onko Na tej stránke je odkaz aj na európske ochranné známky, na Slovensku platia aj tie, nezabudnúť skontrolovať. Ak názov skutočne nie je chránený, je možné ho použiť aj bez registrácie. V budúcnosti by si nemal môcť nikto iný názov registrovať, ak už kaviareň či firmu s tým názvom budeš mať, nakoľko registrovať je možné len originálnu ochrannú známku, ktorú nikto nepoužíva, bez ohľadu na to, či ju má alebo nemá registrovanú. Bavíme sa samozrejme len o nejakom bežnom názve, nemožno zo zahraničia skopírovať len tak nejaký ich dizajn, alebo ak ten názov je nejaký špeciálny, nimi vymyslené extra slovo povedzme, to zase chráni autorský zákon.
    coffie Urcite mi vies poradit aj v takej situacii, ak meno prevadzky by som chcela dat take ktore uz existovalo pod ochranou znamkou v SR, ale od roku 2011 je jeho pravny stav "zaniknuta" bolo by v poriadku dat taketo meno mojej kaviarne? Pripadne ak chcem byt presvadcena o tom ze mena ktore sa rozhodnujem dat su bez ochrannej znamky ,vies poradit kto by pomohol pozriet sa na to v registri?
      zbaliť

    Mozem dat meno pre moju kaviaren taku , ktora uz existuje v zahranici?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.