Zavrieť

Porady

Rozúčtovanie miezd na ID

Prosím poradí niekto ako správne rozúčtovať mzdu na internom doklade?
Doteraz som to robila tak, že odovody, ktoré hradí zamestnávateľ účtujem do odvodov do fondov, odovody hradené zamestancom - mzdy, ale neviem či mám správne zaúčtovaný daňový bonus a daň.
Konkrétny príklad: HM: 8448,-
náhrady mzdy 395,-
SP zamestnanec 833,-
SP zamestnávateľ 2233,-
ZP zamestnanec 354,-
ZP zamestnávateľ 885,-
preddavky - závislá činnosť 16,-
daňový bonus 540,-
SF - 53,-
Čistá mzda - 8180,-
Môže niekto prosím, prilepiť nejaký čo najpriehľadnejší ID na mzdy v JU aj s rozúčtovaním tejto mzdy, aby som si to nejako dala dokopy v tej mojej hlávke?
Veľmi pekne ďakujem, dúfam, že mi to už bude potom celkom jasné.
Usporiadat
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

lydinka
Prosím poradí niekto ako správne rozúčtovať mzdu na internom doklade?
Doteraz som to robila tak, že odovody, ktoré hradí zamestnávateľ účtujem do odvodov do fondov, odovody hradené zamestancom - mzdy, ale neviem či mám správne zaúčtovaný daňový bonus a daň.
Konkrétny príklad: HM: 8448,-
náhrady mzdy 395,-
SP zamestnanec 833,- V ovplyv.ZD - mzdy
SP zamestnávateľ 2233,- V ovplyv.ZD - fondy
ZP zamestnanec 354,- V ovpl. ZD - mzdy
ZP zamestnávateľ 885,- V ovpl. ZD - fondy
preddavky - závislá činnosť 16,- V ovpl.ZD - mzdy
daňový bonus 540,-
SF - 53,- V ovpl.ZD - tvorba SF
Čistá mzda - 8180,- V ovpl. ZD - mzdy ( predpokladám, že
obsahuje aj daňový bonus )

Môže niekto prosím, prilepiť nejaký čo najpriehľadnejší ID na mzdy v JU aj s rozúčtovaním tejto mzdy, aby som si to nejako dala dokopy v tej mojej hlávke?


Veľmi pekne ďakujem, dúfam, že mi to už bude potom celkom jasné.
V JÚ sa neúčtuje inetrný doklad, účtuje sa o mzde priamo pri úhradách týmto spôsobom. Ak DÚ vracia daňový bonus, tak sa účtuje mínusom v kolónke mzdy. Toto účtovanie je v príručke od Poradcu - JÚ pre podnikateľov ( k roku 2006 ).
1 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Ahoj, no takto to mam presne aj ja, akurat to mam vsetko rozpisane na internom doklade pre mzdy JU. A ta dan je potom vlastne na vratenie DB 540 minus 16 / davas vratenie DB danovym uradom do pohladavok<
Dakujem
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

lydinka
8
Konkrétny príklad: HM: 8448,-
náhrady mzdy 395,-
SP zamestnanec 833,-
SP zamestnávateľ 2233,-
ZP zamestnanec 354,-
ZP zamestnávateľ 885,-
preddavky - závislá činnosť 16,-
daňový bonus 540,-
SF - 53,-
Čistá mzda - 8180,-
lydinka, trochu ma zarazilo len HM: 8448, náhrady mzdy 395.- SF 53.-
1) Ty náhrady mzdy nemáš v hrubej mzde?
2) Náhrady mzdy Ti vstupujú do VZ pre SF?
http://www.porada.sk/showpost.php?p=176088&postcount=8
Naposledy upravil abel : 12.08.06 at 06:15
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

abel
lydinka, trochu ma zarazilo len HM: 8448, náhrady mzdy 395.- SF 53.-
1) Ty náhrady mzdy nemáš v hrubej mzde?
2) Náhrady mzdy Ti vstupujú do VZ pre SF?
http://www.porada.sk/showpost.php?p=176088&postcount=8
Abel, asi myslela základná mzda, len to nesprávne napísala. Chcela zrejme vedieť, či sa neúčtujú osobitne náhrady za dovolenku alebo iné náhrady.
A lydinka, áno vrátenie DB je pohľadávka. Ten rozdiel účtujem mínusom, ako som napísala, pretože videlasom u jednej známej, že to dávala ako príjem neovpl. ZD ale je to nesprávne, je to súčasťou mzdy, a presne o túto čiastku sa vlastne v tomto prípade navýšia mzdy. A náhrady mzdy nevstupujú do výpočtu Vz na SF - to len pre istotu, dnes už je normálne prehliadnúť aj banality. Aj mne sa to stáva, a to si myslím, že som stále v pozore.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Orsz
Abel, asi myslela základná mzda, len to nesprávne napísala. Chcela zrejme vedieť, či sa neúčtujú osobitne náhrady za dovolenku alebo iné náhrady.
A lydinka, áno vrátenie DB je pohľadávka. Ten rozdiel účtujem mínusom, ako som napísala, pretože videlasom u jednej známej, že to dávala ako príjem neovpl. ZD ale je to nesprávne, je to súčasťou mzdy, a presne o túto čiastku sa vlastne v tomto prípade navýšia mzdy. A náhrady mzdy nevstupujú do výpočtu Vz na SF - to len pre istotu, dnes už je normálne prehliadnúť aj banality. Aj mne sa to stáva, a to si myslím, že som stále v pozore.
Ano myslela som zakladna mzda / pomylila som sa. ZM plus nahrady rovna sa HM.A vratenie DB uctujem tiez minusom do miezd, akurat rozmyslam nad tym SF, tam teda robim chybu, ten vypocitavam so HM a nie ako pises ty zo ZM.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Orsz
Abel, asi myslela základná mzda, len to nesprávne napísala. Chcela zrejme vedieť, či sa neúčtujú osobitne náhrady za dovolenku alebo iné náhrady.
A lydinka, áno vrátenie DB je pohľadávka. Ten rozdiel účtujem mínusom, ako som napísala, pretože videlasom u jednej známej, že to dávala ako príjem neovpl. ZD ale je to nesprávne, je to súčasťou mzdy, a presne o túto čiastku sa vlastne v tomto prípade navýšia mzdy. A náhrady mzdy nevstupujú do výpočtu Vz na SF - to len pre istotu, dnes už je normálne prehliadnúť aj banality. Aj mne sa to stáva, a to si myslím, že som stále v pozore.
No a priplatky za nadcasy do sf vstupuju?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lydinka
No a priplatky za nadcasy do sf vstupuju?
Áno Lýdia, príplatky za nadčas sú súčasťou hrubého príjmu, teda aj vstupujú pre vymeriavací základ pre výpočet SF.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

lydinka
No a priplatky za nadcasy do sf vstupuju?
Áno. Do VZ na výpočet SF nevstupujú náhrady za dovolenku, za sviatky ( u tých, ktorí sú odmeňovaní hodinovou mzdou), iné náhrady (napr.ošetrenie u lekára, sprievod člena domácnosti k lekárovi, rôzne iné náhrady, ktoré sa platia zo zákona) a preplatená dovolenka.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Orsz
Áno. Do VZ na výpočet SF nevstupujú náhrady za dovolenku, za sviatky ( u tých, ktorí sú odmeňovaní hodinovou mzdou), iné náhrady (napr.ošetrenie u lekára, sprievod člena domácnosti k lekárovi, rôzne iné náhrady, ktoré sa platia zo zákona) a preplatená dovolenka.
Dakujem, takze si to musim opravit, tu mam chybu
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Ahojte. Chcem sa opýtať:
1. Je treba aj čistú mzdu zapísať do záväzkov? /Ja som ju zapísala/
2. Výška čistej mzdy má byť suma k výplate /aby mi sedela s výplatnicou/ alebo to má byť suma od ktorej sa ešte odpočíta zrážka za stravné lístky? Napr. čistá mzda 10000,- potom zrážka za SL 1000, - , k výplate 9000,-. Ktorú sumu zapísať ako čistá?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

margaretka71 Pozri príspevok
Ahojte. Chcem sa opýtať:
1. Je treba aj čistú mzdu zapísať do záväzkov? /Ja som ju zapísala/
2. Výška čistej mzdy má byť suma k výplate /aby mi sedela s výplatnicou/ alebo to má byť suma od ktorej sa ešte odpočíta zrážka za stravné lístky? Napr. čistá mzda 10000,- potom zrážka za SL 1000, - , k výplate 9000,-. Ktorú sumu zapísať ako čistá?
1. Správne. Nevyplatenú mzdu treba zahrnúť do záväzkov.
2. Tvoj záväzok je vo výške mzdy k výplate. Teda po odpočítaní úhrady za stravné lístky.
1 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Prosím Vás nikde raz som sa nedočítala ako mám zaúčtovať zrážku zo mzdy za stravné lístky od zamestnanca. Keď som rozúčtovala mzdu ako má byť /čistá mzda-mzda k výplate, odvody do SP a ZP a daň/ nesedí mi hrubá mzda práve o tie zrážky za SL. Neviem či som to dobre vysvetlila ale skúste niekto reagovať. Veľmi pekne ďakujem.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

príspevok zamestnanca nie je VOZD-mzdy, ale VOZD mínusom prevádzková réžia
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

margaretka71 Pozri príspevok
Prosím Vás nikde raz som sa nedočítala ako mám zaúčtovať zrážku zo mzdy za stravné lístky od zamestnanca. Keď som rozúčtovala mzdu ako má byť /čistá mzda-mzda k výplate, odvody do SP a ZP a daň/ nesedí mi hrubá mzda práve o tie zrážky za SL. Neviem či som to dobre vysvetlila ale skúste niekto reagovať. Veľmi pekne ďakujem.
Nájdeš tu http://www.porada.sk/t7031-p2-ju-zra...-za-obedy.html
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Véééľmi pekne ďakujem. Pomohli ste mi. Prejem pekný deň.
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Je zrazená a odvedená daň zo mzdy za zamestnanca výdavok ovplyvňujúci základ dane? Ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil Cecilia : 10.01.09 at 21:32
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Áno, je.
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Prosím Vás o radu, ako rozúčtovať mzdu keď som v nej zrazila exekúciu?
Čisté mzdy 1062,32
Exekúcia 49,57
K výplate 989,35.

Pýtam sa preto,že skutočne som vyplatila iba 989,35, ale potom mi nebude sedieť hrubá mzda? V záväzkoch mám predpis exekúcie a neviem ako zaúčtovať jej úhradu, keď bola zrazená zo mzdy. Prosím poraďte mi. A mzda bola vyplatená v hotovosti.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
margaretka71 Pozri príspevok
Prosím Vás o radu, ako rozúčtovať mzdu keď som v nej zrazila exekúciu?
Čisté mzdy 1062,32
Exekúcia 49,57
K výplate 989,35.

Pýtam sa preto,že skutočne som vyplatila iba 989,35, ale potom mi nebude sedieť hrubá mzda? V záväzkoch mám predpis exekúcie a neviem ako zaúčtovať jej úhradu, keď bola zrazená zo mzdy. Prosím poraďte mi. A mzda bola vyplatená v hotovosti.
Aj tu:
http://www.porada.sk/t135781-exekuci...ml#post1344281
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

A tú zrážku zo mzdy mám dať cez ID? Lebo z pokladne vyplácam iba skutočnú mzdy poníženú o zrážku. Dobre hovorím?
0 0
Načítať ďalšie