Zavrieť

Porady

Ako vyrátať tarifný plat?

1, Aký je presný postup pri vyrátaní tarifného platu?
2, Ako si vyrátam koľko dostanem za nadčas?
Nejak mi ten základný plat za nadčas nesedí. Neviem či to rátam správne, ale ak 10,5 hodín nadčasu vynásobím priemerom na hodinu, tak mi výjde 62,167 a nie 45,20. 35% zo 62,167 je 21,76 zaokrúhlene (to by sedelo).
Naposledy upravil lukaseva : 09.06.18 at 03:19
Tarifný plat.jpg  
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Za ktory mesiac je vyplatna paska? Aky fond pracovneho casu si mal v tom mesiaci?
veronikasad Priemernym hodinovym zarobkom sa pocita iba nadcasovy priplatok, nie praca nadcas. Mzdu za pracu nadcas pri mesacnej mzde vypocitas z hodinovej mzdy, ktora sa meni v zavislosti od fondu pracovneho casu.
veronikasad Uz som na to prisla, na paske mas odpracovane dni 21.53*7.5 =

702/165*161.475
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak ide o podnikatelsku sferu

    Tarifny plat = zakladny plat/mesacny fond pracovneho casu*pocet odpracovanych hodin, vratane sviatkov, bez nadcasov
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lukaseva Nikde na páske není uvedený fond pracovného času..páska je za máj..niesom podnikateľ.
    veronikasad Podnikatelska sfera znamena, ci nerobis vo verejnej alebo statnej sluzbe, tam su ine vypocty
    lukaseva nie nerobím. Takže ak som to dobre pochopil, tak fond prac. času za daný mesiac je počet prac. dní vrátane sviatkov krát 7,5 hodiny?
    lukaseva takže 702/172,5*172?
    veronikasad Robis v nepretrzitej prevadzke, alebo len PO-PI a cez vikend nadcasy? Lebo neviem sa dopocitat k tomu zakladnemu tarifnemu platu. Asi si robil vo sviatok a neviem kolko hodin ti priradili do zakladneho fondu pracovneho casu.

    Hodinova mzda pre nadcas pri normalnom fonde prac.casu by v tvojom pripade mala byt
    702/165. Neplati ak mas nerovnomerne rozvrhnuty pracovny cas.
    lukaseva robím po-piatok 8 hodín teda 7,5 hodín po odrátaní prestávky...robil boli 2 sviatky a z toho jeden som pracoval.Nadčasy som mal len po-piatok.
    lukaseva ako ste vypočítala ten fond prac. času že je 165?
    veronikasad Zle som pocitala, bol 23 prac.dni vratane sviatkov, teda 23*7.5
    lukaseva no ale podľa toho mi vychádza základný plat 699,96 a nie 657,23 ako je na páske. 702/172,5*172 = 699,96. Znamená to že mi to zle vyrátali?
    ivka70 Nie, v 172 hodinach mas aj sviatok aj lekara, nasobis len s 21,53*7,5 = 161,475
    lukaseva tak teda ten základný plat mi na páske sedí alebo koľko to vlastne je? Lebo už som z toho jeleň...
      zbaliť

    Ako vyrátať tarifný plat?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.