Zavrieť

Porady

Predaj chemických prostriedkov na ochranu rastlín

Požiadal by som poradiť čo všetko potrebujem vybaviť aby som mohol v predajni s priemyselným tovarom predávať aj postreky na ochranu rastlín (pesticídy, insekticídy , prostriedky na ničenie burín, jed na myši a potkany.

Vopred ďakujem
vicktor ...by si poziadal - za akych podmienok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    allek Kde a kto to zabezpečuje ??? , Prípadne na koho sa mám obrátiť ??
    ivka70 a skusil si si to aspon hodit do googla ? skus RUVZ ...
    mimochodom, musis zabezpecit aj skladovanie a pristup k tomu, nestaci len zaskolit zamestnancov ...
    pavol54 RUVZ nie, ale info by mal dať UKSUP, školenie robí agroinštitút Nitra
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Prestuduj:
    Právne predpisy, ktoré súvisia s činnosťou s veľmi toxickými a toxickými látkami a zmesami:
    Zákon č. 355/2007 Z.z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia v znení neskorších predpisov
    NV SR č. 355/2006 Z.z. o ochrane zamestnancov pred rizikami súvisiacimi s expozíciou chemickým faktorom pri práci v znení neskorších predpisov
    NV SR č. 356/2006 Z.z. o ochrane zdravia zamestnancov pred rizikami súvisiacimi s expozíciou karcinogénnym a mutagénnym faktorom pri práci v znení neskorších prepisov (NV SR č. 301/2007 Z.z.)
    Zákon NR SR č. 67/2010 o podmienkach uvedenia chemických látok a chemických zmesí na trh a o zmene a doplnení niektorých zákonov (chemický zákon)
    allek Preštudoval som zopár stránok a dočítal som sa napr. tu:https://www.floraservis.sk/pre-obchodnych-partnerov.php , že stačí mať absolvované školenie : http://www.agroinstitut.sk/kalendar-...id=998&s=ok#ok. A následne požiadať regionálný úrad verejného zdravotníctva o povolenie na predaj. Taktiež je potrebné potrebné požiadať o rozšírenie živnosti na malo a veľkoobchod v uvedenej oblasti..
    ivka70 Ale ked to bude RUVZ schvalovat, musis mu predlozit, ze dodrziavas vsetky podmienky dane zakonom (teda aj prisposobene skladovane, ochrana pred neopravnenymi osobami a pod.)

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Však v odkaze: https://www.floraservis.sk/pre-obchodnych-partnerov.php ktorý si uviedol v komentári máš všetko podrobne a vyčerpávajúco napísané.

    Predaj chemických prostriedkov na ochranu rastlín

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.