Zavrieť

Porady

Rieju 50 RR . Pravdepodobne zadrety motor

Zdravim,isiel som na motorke 50km/h isla uplne v poriadku no zrazu mi zacalo smykat zadne koleso a vyplo motor samozrejme som instantne slacil spojku, po obzreti som zistil ze tam nebol ziadny olej no den pred bol skontrolovany a bolo ho tam dost , myslim ze je zadrety ale niesom si isty, po doliati oleja v pohode nastartuje aj sa rozbehne rad by som vedel vas nazor .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    No - pokiaľ si ju po naliatí oleja ešte nakopol, nie je zadretý. Ale! Už len toto, že ti motor "zaseklo" znamená, že krúžky sa museli do valca "zahryznúť" - odporúčanie - odchod do servisu a vykonať kontrolu krúžkov a valca, prípadne výbrus.
    Zmiznutie oleja.... nie je to náhodou dvojtakt? Predpokladám, lebo je to 50 ccm motorka. Pokiaľ je to dvojtakt, tak si nemal správnu zmes benzín-olej, resp. nemal si v benzíne žiadny olej.

    P.S. Má motor Minarelii? Ak áno - tak sú to dvojtakty. A pochybujem, žeby boli s "mokrou" kľukovkou.
    Naposledy upravil misoft : 22.06.18 at 15:24
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Michal38 Ano je to dvojtakt ale benzin sa nemiesa s olejom , benzin je zvlast a olej zvlast
    misoft Začni študovať
    https://www.manualslib.com/manual/83...?page=1#manual
    Asi to bude podobný motor....
    Michal38 Ano je. A do servisu by som s nou nesiel ta motorka uz nema papiere je dobyta cela atd . Sluzi len na cesty po horach ,tak a chcem opytat ako zistim ci je v poriadku? pripadne kruzky by som uz zvladol ale ostatne spravit neviem veci ako vybrus urcite nie.
    misoft Nechápem, čo majú papiere spoločné s opravou. Omoto po uvoľnení pár skrutiek vytiahneš z rámu a odnesieš len motor. Servisu je jedno, odkiaľ je motor, či má, alebo nemá papiere - skontrolujú, opravia, zinkasujú za opravu - a fertig!
      zbaliť

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Hladaj kadial vytiekol, voz so sebou flasu oleja a priebezne kontroluj.
    Ak teda "aj sa rozbehne" znamena ze motor pracuje riadne.
    Michal38 Olej nevytiekol nikam , ako keby ho motor vypil cely

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    So skúsenosťami ohľadom skúúútrikov tu veľmi nepochodíš.

    Zbehni radšej na patričné stránky...napríklad
    http://m.motoride.sk/?P=phorum&tema=poradna&tid=12994

    Rieju 50 RR . Pravdepodobne zadrety motor

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.