Zavrieť

Porady

Udržiavanie vody vo virivom bazéne

Vie mi niekto poradiť ako udržiavať vodu v malom vírivom bazéne? Máme malý vírivý bazén. Používala som kyslíkové tablety, aktivátor, upravovala som Ph vody. Stále som hodnoty merala a podľa toho upravovala vodu.
Napriek tomu asi po týždni mi voda zostala matná až mliečne biela. Skúšala som to aj so Savom, ale aj vtedy voda zostala nejasná po viac ako týždni. Kúpeme sa v bazéne dvaja, niekedy sa ani každý deň nekúpeme. Pravidelne však každý deň bazén otvoríme a pustíme filtráciu. Ďakujem
Naposledy upravil ivka70 : 24.06.18 at 10:16
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Aky typ chemie pouzivate? moze to byt aj tym, ze kyslikova je neucinna a treba ju zmenit na iny typ. mozno aj mnozstvo je male.
    Zuzuniela Používam kyslíkovú chémiu Marimex. Ale chcela by som vedieť od niekoho, kto má s tým skúsenosť, akú chémiu, teda aj chlórovú mám používať, a v akom množstve
    Ďakujem

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Kedysi voda mutnela na bielo ci zeleno, davali sme akysi vlockovac, zrazkovac, kadeco, casom sme zistili ze najdolezitejsie je pHminus, cele roky sa uz voda nezamutila. K tomu este chlorove tablety.
    Ako si upravovala pH?
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zuzuniela Naša voda má skôr vysoké pH, tak používam prípravky Marimex pH mínus. Chlorové tablety nepoužívam, dávame kyslíkové tablety a aktivátor. Možno treba dávku zvýšiť, pretože kyslíková aplikácia je vraj menej účinná
    vicktor My zas nepouzivame kyslik. Len tak laicky - kyslik je pre zivot nevyhnutny, tak mozno nejake mikroorganizmy lepsie prosperuju.

    Na aku hodnotu upravujes pH? My sme zistili ze ta odporucana hodnota je nedostatocna, znizujeme este viac.
    Zuzuniela Ja upravujem hodnotu pH na 6,8-7,3. Na akú hodnotu teda upravuješ ty? Ak mi môžeš poradiť, akú chémiu používaš a v akom pomere . Skúsim teda aj niečo iné. Ďakujem
    vicktor Tiez na 7. Spociatku sme kupovali iba Marimex, ale potom aj ine co bolo k dispozicii v Baumaxe.
    Zuzuniela Prosím ťa porad mi ako to dávkuješ a v akých intervaloch. Ďík
    vicktor Raz tyzdenne merame pH a vzdy treba trochu pH- pridat. Prislusnu gramaz rozpustime v kybliku s vodou a pri zapnutej cirkulacii vody to vylejeme pomaly na rozne miesta a este 2-3 hodiny filtrujeme.
    Okrem toho lejeme aj prostriedok proti riasam tiez raz za tyzden.
    Zuzuniela pH merám a dopĺňam ako ty.Prosím ta aký prostriedok proti riasam tam leješ? A dávaš tam ešte niečo iné, napr. chlórové tablety, alebo niečo podobné? Upravuješ len pH a pridávaš prostriedok proti riasam a vodu máš priezračne čistú? Asi sa pýtam základné otázky, ale potrebujem to vychytať. Ďakujem
    vicktor Ako sa presne vola ten prostriedok proti riasam si nepamatam, ale urcite na obale je napisane "Stop riasam" alebo nieco podobne.
    Chlorove tablety, pripadne chlorove triplex tablety davame do nadobky pri filtri/cerpadle.
    Zakryvate virivku? Napadany prach a pel kazia vodu tiez.
    Vyhrievate? Jedno leto som vyhrieval a voda sa kazila o poznanie viac nez ked bola studena.
    Zuzuniela Áno, vodu vyhrievame tak na 30°C. Keď je zlé počasie a na noc vírivku zakrývame. Tak teraz už neviem čo naozaj do tej vody dať, aby bola čistá.
      zbaliť
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zuzuniela Aj toto som už čítala, aj som išla podľa toho, ale voda je stále matná. Asi robím niekde chybu. Ale ďakujem
    Tweety osobnú skúsenosť so zlou vodou nemám, máme vírivku druhý rok ale taký problém nemáme ale tiež si myslím, že tá kyslíková je neúčinná
    Zuzuniela Môžete mi poradiť ako dávkujete chémiu do vírivky a akú používate? Môže byť aj chlórová, hocijaká, len nech nemám mliečnu vodu po týždni. Ďakujem
    Tweety popýtam sa polovičky, je to jeho starosť ale mohla by si sa priamo opýtať aj u predajcu s touto technikou, isto radi poradia
    Zuzuniela Už som sa pýtala, všetko robím ako mi povedali. Asi v tom bude nejaký háčik. Len na to prísť. Budem rada za akukoľvek radu. Ďakujem
    vicktor Nechcem ta urazit, ale vstupujete do virivky cisti? Cize napr. opalujete sa vedla virivky, natierate pred prudkym slnkom a potom skocite vo vody?
    Alebo v tej virivke vykonavate fyzicky narocnu aktivitu a nadmerne sa spotite?
    Tweety fyzicky naročná aktivita ,definuj
    Zuzuniela Nie, nenatierame sa krémami na opaľovanie ak to myslíš, ani sa tam nejdeme opláchnuť po fyzickej práci. Pred vstupom do vírivky sa opláchneme vodou.
    Ak máte niekto malý bazén a máte čistú vodu, len mi prosím popíšte, čo do nej a v akom množstve dávate. Možno na to prídem, ale bude mi to asi trvať dlho. Rada prijmem vašu radu. Ďakujem
      zbaliť

    amalca je offline (nepripojený) amalca

    amalca
    Zdravím, našla som túto debatu, síce 2 roky starú, no máme presne tento istý problém. Dodržujeme všetky postupy pri kyslikovej chemii, ale od aprila sme už 4 krat menili vodu. Vždy sa zakalí po pár dňoch. Podarilo sa Vám to vyriešiť?
    misoft
    Tému si síce našla, ale asi si si neprečítala toto:
    https://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
    "Zadávanie otázok
    Otázky zadávam samostatne, nie v rámci iných otázok alebo debát."

    Takže - založ si novú otázku a toto tu vymaž.
    vicktor Dufam ze sa umyvate pred vstupom do ... do coho? V com ste menili vodu?
    Zuzuniela pisala, ze vodu vyhrievaju na 30 stupnov - je to prijemne na splachtanie, ale este vyhodnejsie na pokazenie vody.

    Udržiavanie vody vo virivom bazéne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.