Zavrieť

Porady

Otvorenie pivoteky

Dobry den. Rozmyslam, ze v buducnosti by som otvoril pivoteku (nakup a predaj piv z mensich pivovaroch, nie otrepane znacky Bazant a pod.), ked by sa mi podarilo najst nato vhodne priestory. Bolo by to v okr.meste, cca 17tisic obyvatelov. Ked chodim do podobnebo ochodu 30km od nas, tak je tam vzdy natresk a vyzera ze im to ide. Len bola by to moja prva zivnost, cize bez skusenosti, ake vstupne naklady mozem cakat? Ma tu niekto podobny obchod (da sa z toho zit?). Dakujem
3 komentárov     zbaliť
skstanislav podla mna ak rozmyslas nad tym vazne, urob si seriozny zamer. Zisti nulovy bod - kolko musis predat aby si vykryl naklady... (najom, mzdy, nakup tovaru, a pod...), mozes overit kolko ma zakaznikov ta vzdialena konkurencia. to ze v inom meste maju plno, neznamena ze u teba to bude podobne - mozno je rovnaka spadova oblast. Urcis si typickeho zakaznika a urob anonymny zodpovedny prieskum. Ale garanciu ti nic neda - porozmyslaj kolko by to stalo ak by to nevyslo a ci si ochotny zmierit sa s takym rizikom straty...
veronikasad Pozrel si si dátum založenia témy ?
besttracker sedni za pc/papier a vsetko hod na papier/tabuliek .ked robia 2 to iste nie vzdy je vysledok rovnaky...musis brat do uvahy moznost ze to nevyde .... ale vzdy urob aspon +- podnikatelsky zamer,nie ze v 1/2 projektu zistis ze nemas za co zit a existovat ...ber aj do uvahy ze obchod neni konstanta...a kym sa to rozbehne musis mat nejake financne zasoby,alebo druha moznost bezhlavo ist do toho a NEJAK TO DOPADNE,, skoro kazdy miliardar ty povie ze uz niekedy krachol :-) ucis sa ale na vlastnych chybach, je dost na H---0 :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.