Zavrieť

Porady

Ako sa brániť pred podvodníkmi?

12 rokov som mal spotrebu vody v priemere 12m3.za mesiac V januári m vodári bez upozornenia vstúpili na pozemok demontovali vodomer a poslali faktúru na 318 m3. Ako sa môžem brániť pred takýmto výpalnictvom?
4 komentárov     zbaliť
buchač Tu je teda dosť doplňujúcich otázok...napríklad :

- kedy bol naposledy menený vodomer ?
- nebola pred tou demontážou zaslaná výzva/upozornenie ?
- o aký pozemok sa jedná
- je pozemok ohradený (aj keď to nie je podstatné) ?

- ako sa majú brániť vodárne voči nezodpovedným odberateľom (aj keď faktúry platia) ?
vicktor buchac: "je pozemok ohradený (aj keď to nie je podstatné) ? "
Ja mam ohradeny pozemok, ale branka nebyva zamknuta, vodari vstupia do predzahradky, otvoria sachtu, odpisu.
pavol54 ak by bol zámok tak treba rebrík, ohrada ako vysoká a čo ňou zabezpečuje pred okolím (útek krokodílov, púm atď)?
buchač vicktor (Dnes 09:05) buchac: "je pozemok ohradený (aj keď to nie je podstatné) ? "
Ja mam ohradeny pozemok, ale branka nebyva zamknuta, vodari vstupia do predzahradky, otvoria sachtu, odpisu.
===============
No hej...ale predsa o danej činnosti (odpise stavu) vieš...či ?
Keby prišli niekedy inokedy, vstúpili na pozemok a vymenili vodomer bez tvojho vedomia (aj keď oprávnene), tak čo by si robil ? Nevravím ani o tej faktúre.

Predsa sa vodomery menia z tých zákonných dôvodov, to je bez diskusie.
Lenže nie raz sa vymení vodomer,ktorý má po repase už nejaké čísla nahodené. Tento stav sa predsa uvádza do protokolu o výmene....či ???

Že vstúpia na tvoj pozemok pri nezamknutej bránke ? Svojím spôsobom ide o neoprávnený vstup na súkromný majetok...
Toto prichádza do úvahy aj v prípade, ak by bol pozemok neohradený...na to som myslel.
-----------------------------

...a toto, čo je napísané v zadaní ?
Podľa mňa ide o pohľad z jednej strany...by bolo dobré vedieť vedieť, prečo tá pálka na faktúre.



P.S.:
Mne raz mráz roztrhal vodomer, zo dva týždne tiekla voda....kuwa, spúšť jak sviňa...ale to je vedľajšie.
Obec mi naúčtovala rozdiel, ktorý proste chýbal...ani som neriešil, či právom alebo nie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    čo si podpísal aký počiatočný stav nového. Nič? tak nech dokážu (kto by súdil za tri stovky), dnes sa pretáčajú aj autá
    marleau na strechu

    Ako sa brániť pred podvodníkmi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.