Zavrieť

Porady

Poučenie osoby oprávnenej spracovávať osobné údaje

Dobrý deň, prosím chcem sa spýtať, nové GDPR nepozná povinnosť poučenia oprávnených osôb - dočítala som sa na dataprotection.gov.sk, ale zamestnávateľ má povinnosť poučiť zamestnancov, ktorí prídu do styku s osobnými údajmi. Vraj ak máme staré "poučenie oprávnenej osoby", môžeme ho používať aj naďalej ale s kozmetickými úpravami. Miesto zákona 122/2013 zmeniť na 8/2018, ak je niekde citované...ďalej prejsť celé tlačivo či je aktuálne - teda či nevznikli nové informačné systémy a slovné spojenie "oprávnená osoba" zmeniť na osobu, ktorá je oprávnená spracovávať osobné údaje - ešte niečo? (akože Kocúrkovo). Teraz mám lúštiť celé tlačivo, či vyhovuje novým nariadeniam...Ďakujem pekne za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    samozrejme, nemôžete mať v tlačive odkazy na neplatnú legislatívu. a mimochodom neviem koľko stranové ho máte, že by to bol až taký problém prebehnúť si ho a upraviť.
    Artika345 Dobrý deň, ďakujem za odpoveď, ale písala som úpravy mimo neplatnej legislatívy, tú si samozrejme viem upraviť...
    Ing. Ľubomír Janoška
    GDPR nepozná povinnosť zamestnávateľa poučiť zamestnanca.
    Príbuzná, podobná úprava je na 2 miestach:
    - zmluva so sprostredkovateľom určuje povinnosť sprostredkovateľa zabezpečiť, že osoby, ktoré spracúvajú osobné údaje, sú povinné chrániť ich dôvernosť (čl. 28 ods. 3 písm. b)
    - prevádzkovateľ a sprostredkovateľ podniknú kroky na zabezpečenie toho, aby každá fyzická osoba konajúca na základe poverenia prevádzkovateľa alebo sprostredkovateľa, ktorá má prístup k osobným údajom, spracúvala tieto údaje len na základe pokynov prevádzkovateľa (čl. 32 ods. 4) ... - riešením je napríklad vydanie interného predpisu, s ktorým sa každá takáto fyzická osoba preukázateľne oboznámi.
    Artika345 Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, asi takéto niečo som potrebovala.

    Poučenie osoby oprávnenej spracovávať osobné údaje

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.