Zavrieť

Porady

pokuta

Milí poraďáci, ako mám zaúčtovať pokutu, ktorú sme zaplatili colnici za preťaženie nákladného vozidla. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    daja
    Milí poraďáci, ako mám zaúčtovať pokutu, ktorú sme zaplatili colnici za preťaženie nákladného vozidla. Ďakujem.
    545AE/379.

    Natka je offline (nepripojený) Natka

    Natka
    Prosím vás, ja som platila z bank.účtu pokutu na základe rozhodnutia krajského súdu, ako ju mám zaúčtovať? 545AE/221? A čo z horeuvedeným účtom 379?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Natka
    Prosím vás, ja som platila z bank.účtu pokutu na základe rozhodnutia krajského súdu, ako ju mám zaúčtovať? 545AE/221? A čo z horeuvedeným účtom 379?
    Predpis 545/379,cez ID, potom úhradu cez BV 379/221.
    Naposledy upravil Tweety : 22.08.06 at 09:37

    Natka je offline (nepripojený) Natka

    Natka
    Tweety
    Predpis 545/379, potom úhradu 379/221.
    To znamená, že do knihy záväz.priložiť rozsudok súdu?
    Naposledy upravil Natka : 22.08.06 at 08:00

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Natka
    To znamená, že do knihy pohľad.zadať predpis 545/379? Nestačilo by rovno účtovať iba z BÚ 545/221 a priložiť rozsudok súdu?
    Kniha pohľadávok? To je záväzok. AK máš JÚ, tak cez BV- VNOZD.
    Naposledy upravil Tweety : 22.08.06 at 07:59

    Natka je offline (nepripojený) Natka

    Natka
    Treba si mi dať obedňajšiu prestávku, keď si mýlim knihu záväzkov a pohľadávok... Účtujem v PÚ, to znamená,že predpis najprv zaúčtovať interným dokladom, alebo prosím ťa poraď Tweety, ako mám postupovať.
    Naposledy upravil Natka : 22.08.06 at 08:13

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Áno, najprv zaúčtuješ predpis pokuty 545/379 cez int. doklad.

    A pri účtovaní výpisu z banky zaúčtuješ túto pokutu ako 379/221
    dátumom uhradenia.

    Doplním: Presne tak, ako to už Tweety vyššie napísala.
    Naposledy upravil Lila : 22.08.06 at 09:38

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Natka
    Treba si mi dať obedňajšiu prestávku, keď si mýlim knihu záväzkov a pohľadávok... Účtujem v PÚ, to znamená,že predpis najprv zaúčtovať interným dokladom, alebo prosím ťa poraď Tweety, ako mám postupovať.
    Netka, prosím,pozri môj príspevok č.5. Tam máš správnu odpoveď.

    Natka je offline (nepripojený) Natka

    Natka
    Ďakujem krásne Tweety, už som sa nevracala na tvoj príspevok po oprave.Ale veľmi mi pomohlo.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Natka
    Ďakujem krásne Tweety, už som sa nevracala na tvoj príspevok po oprave.Ale veľmi mi pomohlo.
    To bol ten istý, menila som iba ID, a BV, aby si to mala zrozumiteľné.

    JDM je offline (nepripojený) JDM

    JDM
    Musí byť vždy k pokutám účtovná operáciu cez ID? Napr. mne vodiči prinesú doklad o zaplatenej pokuty z Nemecka v EURách, tak účtujem len 545/211.
    /dokladajú papier o výške pokuty v nemčine/

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Ahoj, uctujem v PU a vozidlo dostalo dna 14.6.2011 pokutu na zaklade cestnej kontroly v Madarsku za pretazenie vozidla vo forintoch. Postovou poukazkou na madarskej poste to bolo zaplatene 24.8.2011 a mne sa dostali papiere do ruk az teraz (dobre ze?) budem to zaradenie uctovat k 31.12.2011, nemam doklad o tom ze by zamienali forinty. Ake kurzy pouzit pri uctovani, keby som to zauctovala priamo z pokladne 545AE/211 s pouzitim kurzu z 30.12.?
    Alebo musim ist cez 545/379 a uhrada 379/211?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nika.sum Pozri príspevok
    Ahoj, uctujem v PU a vozidlo dostalo dna 14.6.2011 pokutu na zaklade cestnej kontroly v Madarsku za pretazenie vozidla vo forintoch. Postovou poukazkou na madarskej poste to bolo zaplatene 24.8.2011 a mne sa dostali papiere do ruk az teraz (dobre ze?) budem to zaradenie uctovat k 31.12.2011, nemam doklad o tom ze by zamienali forinty. Ake kurzy pouzit pri uctovani, keby som to zauctovala priamo z pokladne 545AE/211 s pouzitim kurzu z 30.12.?
    Alebo musim ist cez 545/379 a uhrada 379/211?
    Áno, predpis a potom samotnú úhradu nedaňového nákladu.

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Tweety Pozri príspevok
    Áno, predpis a potom samotnú úhradu nedaňového nákladu.
    A kedze to idem uctovat k 31.12, tak pouzijem kurz z 30.12. aj na predpis aj na uhradu, bez ohladu na to, ze sa ta kontrola odohrala 14.6. a zaplatena bola 24.8.nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.