Zavrieť

Porady

Som povinný zdvihnúť svoj súkromný mobil šéfovi počas práce?

Pracujem ako farmaceutický laborant v lekárni. Vedúci farmaceut odo mňa žiada, presnejšie povedané núti ma, aby som mal svoj mobil vždy pri sebe a okamžite mu ho zdvihol, keď mi volá. Musím to podľa neho urobiť aj v prípade, že som uprostred expedovania liekov a momentálnej práce s pacientom. V lekárni máme, samozrejme, i firemný telefón a v jeho dosahu vždy pracuje kolegyňa laborantka, ktorá by ho mohla zdvihnúť. Vedúci farmaceut nie je majiteľom lekárne. Ďakujem Vám za odpoveď.
4 komentárov     zbaliť
buchač Okamžite sa ani pes nevyondie.
Dáša_ Telefón počas práce nezdvíhaš iba šéfovi, alebo počas práce nezdvíhaš svoj súkromný telefón vôbec? Lebo to nedvíhanie môže mať veľa variant....
Tomas01 Nedvíham vôbec. Viem, že sú situácie- človek má blízku osobu v nemocnici, manželka na rizikovom,.... Ale nemám deti, ženu, frajerka vie, kedy mám pracovnú dobu, toľko dočká.
Nezdvíham vôbec.
Dáša_ tak potom ho vypni alebo odlož v šatni a je vybavené. ak by bolo niečo super dôležité, dozvedel by si sa to cez lužobný telefon na prevádzke
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokial je na prevadzke služobný telefón, nemusis dvihat nadriadenemu súkromný mobil. Len potom ho nedvíhaj v pracovnom case ani inym, lebo kto chce psa bit, palicu si najde ...

    Doporucujem vopred riešiť s majiteľom lekárne....

    Lubos1978 je offline (nepripojený) Lubos1978

    Lubos1978
    Skúsil si dať šéfovi spätnú väzbu, že to nie je vhodné pri pacientovi, alebo z hľadiska hygieny pri práci? Ak je rozumný, nemôže mať problém chvíľu počkať, kým zavoláš z firemného telefónu späť. Odporúčam neargumentovať právnymi predpismi, ale tým, že to nie je vhodné z hľadiska prístupu k zákazníkovi - pacientovi. Ak máte firemný telefón, prečo volá na súkromný?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tomas01 Vysvetlil som mu, v akej som bol situácii. Že v danej chvíli som expedoval. Preto bol nahnevaný, viac ma nepustil k slovu. Práve tým by som chcel v nasom najblizsom rozhovore argumentovat-prístup k pacientovi. Nechcel by som sa vôbec oháňať právom. To je len pre ,,pokoj mojej duše". Je to moja prvá lekáreň. Pracujem len pár mesiacov. Chcel som sa uistiť, že moje zásady sú ukotvené aj v práve.
    ZahradnikAmater Aj mne kedysi jeden kinderManagor vynadal, že som mu nezdvihol svoj súkromný mobil, lebo mi bol lenivý zavolať na služobný (vo vedľajšom vrecku). Ba dokonca mi nariadil dvíhať v práci súkromný mobil
    Ach tieto decká nevybúrené... Kašli na neho. Je síce šéf, ale.
    Ing. Ľubomír Janoška Presne ako hovoríš, typický rukopis kindermenežmentu.
    Tiež som (už je to dávno) dostal "ponuku" na služobný mobil a odpovedal som protiotázkou, či to znamená pohotovosť mimo pracoviska, lebo na pracovisku mám pevnú linku
      zbaliť

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Nie, nemusíš. Práve opak by mohol byť problém, ak by si zdvíhal svoj súkromný mobil príliš často...

    Som povinný zdvihnúť svoj súkromný mobil šéfovi počas práce?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.