Zavrieť

Porady

Pôžička spoločníkovi v hotovosti

Viem, že je zákaz poskytovania pôžičky v hotovosti spoločníkom do spoločnosti. Ale platí zákaz hotovostných pôžičiek aj v prípade, že spoločnosť poskytne pôžičku v hotovosti spoločníkovi? Samozrejme za obvyklý úrok a bude spracovaná aj transferová dokumentácia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ak je právny vztah do 5000, tak moze sro poskytnut pizicku v hotovosti komukolvek - aj spolocnikovi
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    profesional Väčšina ľudí si to nevšimla, ale limit sa medzičasom zvýšil na 7500 Eur.
    misoft Uveď zdroj, legislatívu... inak je to len tvoje tvrdenie.
    Žabinka tiež by ma zaujímalo, kde vznikla táto informácia, lebo v zákone o hotovostných platbách nie je žiadna zmena, čo sa týka hodnoty hotovostných platieb..
    bodliak Tak v dnešnej dobe nikto nevie, možno novelou zákona o odpadových vodách...
    nikola245 Ďakujem veľmi pekne všetkým za odpovede. Niekde som čítala, že sa nesmie ani v prípade pôžičky spoločníkovi v hotovosti, tak som sa chcela uistiť.
      zbaliť

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Otázkou je aj, či spoločnosť môže spoločníkovi poskytnúť bezúročnú pôžičku alebo nie.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Nič ako zákaz poskytovania pôžičky v hotovosti neexistuje. Zákon iba stanovuje limit pre hotovostné operácie. Ten je v takomto prípade 7500 Eur.

    Horšie je to už s tým, že k takejto pôžičke, nakoľko ide o obchod medzi obládajúcou a ovládanou osobou, budeš musieť urobiť dokumentáciu transferovho oceňovania.

    Ale dá sa to.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    avalik limit 7500 eur? podla ktorého zákona?
    nikola245 ďakujem za odpoveď. Tiež som nevidela nikde zmenu , čo sa týka limitu 7500 eur.
    Mila123 č. 394/2012 Z. z.
    Zákon o obmedzení platieb v hotovosti
    stále platí iba 5 000,- resp. 15 000 ,-€
      zbaliť

    Pôžička spoločníkovi v hotovosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.