Zavrieť

Porady

praca v zahraničí

Bol som zamestnaný cez slovenskú firmu v zahraničí. firma mi slubila slovenského doktora, kuchára a celodennú stravu. Bohužial nič z toho nedodržala. Do dnešných dní ma nevyplatila. Chcem poradiť ako mám ďalej postupovať a na koho sa mám obrátiť. Za odpoveď ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    micmac2
    Bol som zamestnaný cez slovenskú firmu v zahraničí. firma mi slubila slovenského doktora, kuchára a celodennú stravu. Bohužial nič z toho nedodržala. Do dnešných dní ma nevyplatila. Chcem poradiť ako mám ďalej postupovať a na koho sa mám obrátiť. Za odpoveď ďakujem
    Zamestnáva slovenská firma?
    Je slovenská firma iba sprostredkovateľom zamestnania?
    Ktorá firma sľúbila (ak je slovenská firma sprostredkovateľom a zahraničná firma zamestnávateľom)?
    Je to v rámci EÚ?
    Dostal si prísľub aj písomne?
    Boli súčasťou prísľubu aj sankcie za nesplnenie sľúbeného?
    ... ???????

    toria je offline (nepripojený) toria

    toria
    Mám známeho ktorý je zamestnaný v Írsku, normálne na zmluvu. Je tam na celý rok - tak je uzavretá zmluva. Je pravda, že ak robí v Írsku musí podať daňové priznanie na slovensku z príjmu zo zahraničia?
    Ako to je po právnej stránke? Zdržuje sa v Irku viac ako 183 dní v roku je daňovým rezidentom Irska a daňové priznanie podáva len v Irrsku a nie na Slovesnku. On podáva daňové priznanie Irsku aj tam platí dane. Musí teda podávať aj daňové priznanie u nás????


    Je to asi blbo rozpísané ale veľmi ma súri dotyčný. Skúste sa mi na to pozrieť

    Ďakujem

    Miminabb je offline (nepripojený) Miminabb

    Miminabb
    Prosím Vás pekne,
    nechcem otvárať novú tému, myslím, že môžem pokračovať aj v tejto. Potrebovala by som Vašu pomoc, a síce kde by som mohla nájsť úplné znenie zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia medzi SR a USA. Hľadala som aj tu na porade aj na stránke daňového úradu, ale keď som na ne klikla, nič sa mi neotváralo.
    ĎAKUJEM

    Miriam

    Miminabb je offline (nepripojený) Miminabb

    Miminabb
    Veľmi pekne a zo srdca ďakujem, ale nielen pre tento link, ale aj pre všetky Vaše rady ohľadom príjmov zo zahraničia, ktoré už dlho sledujem a ktoré mi veľa dali. Ešte raz ďakujem!!!!

    Miriam




    P.S. Chcela som aj oceniť, ale nejako mi to nešlo, pridala som aspoň bodík.
    Naposledy upravil Miminabb : 03.02.08 at 22:25 Dôvod: ešte dodatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.