Zavrieť

Porady

Aky elektricky radiator by ste mi odporucili do malej izby cca 20m kubickych ?

Viem ze je strasne vela druhov elektrickych radiatorov od konvektorov cez olejove , teplovzdusne atd... Hladam nieco na vykurovanie hlavne cez zimu , kedze v izbicke bude od Marca 2019 novy najomnik a to nase prve babo. Viete poradit nieco fajn v porovnani cena/kvalita/spotreba s cim mate skusenost?

Dakujem
3 komentárov     zbaliť
buchač Hm...v marci zacina zimne obdobie ?
A ja som bol v tom, ze v marci zima konci.
Arkejou hej, toto bude posledna zima, potom uz len teplo najblizsich 10 rokov vraj
buchač Takze inak ?...ako 2 nasobny stary otec ?

Male dieta nebude spat s vami v spalni aspon par mesiacov ?
V spalni rodicov sa ako vykuruje ?
To budete v detskej mat len elektricky ohrievac nasledujucich 10 rokov ?

Uz teraz lutujem to decko....viac chore bude, ako zdrave....a to som zastancom otuzovania.
Byt tvojim fotrom, vyfasoval by si riadnu drzkovu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Olejový - dosť pomaly sa nahrieva, potom však dosť dlho vie vyžarovať teplo. Hlučnosť - dosť nízka, skoro nepočuť.
    Teplovzdušný - špirály rýchlo zohrejú a preženú okolitý vzduch, po vypnutí však žiadne teplo z nich nesála. Hlučnosť dosť vysoká.
    Konvektor - zahreje sa teplom od svetelného zdroja, po vypnutí sa nič nevyžaruje (ak tak len zbytkové teplo svetelného zdroja). Hlučnosť nízka (ak sa nepoužíva prídavný ventilátor), inak ako teplovzdušný.
    Olejový - málo vysušuje vzduch - ak je potrebná určitá vlhkosť v miestnosti.
    Teplovzdušný - zahrievaním vzduchu tento zbavuje vzdušnej vlhkosti - je potrebné ju potom dodatočne upravovať - rôzne výparníky.
    Konvektor (halogén) - vysušovanie vzduchu niečo medzi tým.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Arkejou z tohto mi vyplyva ze olejovy je ideal. nejaky konkretny , vyskusany viete odporucit ?
    misoft Na 20m3 - od 700W do 1000W. Niektoré majú aj časovače a väčšina je vybavená termostatom a reguláciou.
    Arkejou ok, popozeram nieco take , vdaka
      zbaliť

    Aky elektricky radiator by ste mi odporucili do malej izby cca 20m kubickych ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.