Zavrieť

Porady

Kancelaria

Ahojte,
1. musi mat SZCO kancelariu?
2. ake musi mat rozmery?
3. moze byt sucastou mojho vlastneho bytu s tym, ze v daniach za nehnutelnost oddelim bytovu a kancelarsku cast?
4. Da sa potom ta cast za kancelariu davat do nakladov?
5. Musi sa ta kancelarska cast este nejako vydelovat a niekde zahlasovat? Alebo stacia moje faktury (energie a pod) ako sukromnej osoby a z nich sa budem tvarit ze cast je podnikanie mna ako SZCO?
Dakujem,
Zuzana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    zuzanka.. predtým, než zadáš otázku, skús si dať vyhľadávanie.. tvoje otázky sú tu už rozoberané...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Zuzao
    Ahojte,
    1. musi mat SZCO kancelariu?
    Nemusí. Len na živnosti budeš mať uvedenú adresu miesta podnikania, ktorá najčastejšie je rovnaká ako bydlisko (trvalé)
    2. ake musi mat rozmery?Žiadne
    3. moze byt sucastou mojho vlastneho bytu s tym, ze v daniach za nehnutelnost oddelim bytovu a kancelarsku cast?
    Áno, len musíš si dať vyňať z bytového fondu. Vtedy budeš mať aj rozličné sadzby dane z nehnuteľnosti.
    4. Da sa potom ta cast za kancelariu davat do nakladov?
    Dá sa, len to treba ošetriť buď percentuálne, alebo si dať nainštalovať samostatné merače energii.
    5. Musi sa ta kancelarska cast este nejako vydelovat a niekde zahlasovat? Alebo stacia moje faktury (energie a pod) ako sukromnej osoby a z nich sa budem tvarit ze cast je podnikanie mna ako SZCO?
    Tváriť sa nemôžeš, musíš to vedieť odôvodniť, prečo toľko koľko dávaš do nákladov.

    Dakujem,
    Zuzana

    Hrubo písané sú odpovede.

    Zuzao je offline (nepripojený) Zuzao

    Zuzao
    Dakujem,
    napriek tomu, ze mi bolo odporucene vyhladavanie som to nikde nenasla. Takze som Ti vdacna.
    Zuzana

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.