Zavrieť

Porady

Win 7 home premium - vypnúť - režim hybernácia (nie režim spánok) VYRIEŠENĚ

Je možné vo win 7 home premium - dostať do ponuky štart-vypnúť - režim hybernácia?

Nie režim spánku?

Možnosti napájania som už pozerala.

DOPLNENIE
Podľa všetkého BIOS podporuje hybarnáciu (viď obr.), ale neviem ak to do dostať pod tú ponuku Vypnúť

VYRIEŠENÉ
Po vypnutí hybridného režimu, sa hibernácia dostala do ponuky.
Naposledy upravil Kabaka123 : 15.09.18 at 18:43
start-vypnúť-režim hybernácia.png  
hybernace.png  
hybernace2.png  
1/1
misoft Pozor - hybridný režim spánku nie je hibernácia - niekde sa píše miesto hibernácia dlhodobý spánok. Ty máš zastavený hybridný - ten sa zapne, takže hibernácia už neprichádza do úvahy - ak niečo "spí" - už nemôže "hibernovať". Zruš hybrid (ja to mám vypnuté_ a nechaj len nastavený čas hibernácie. Predpokladám - hibernácia (dlhodobý spánok) by sa potom mal objaviť v ponuke.
https://tech.sme.sk/c/20693652/spano...ch-pouzit.html
Kabaka123 Vďaka, toto pomohlo. Po vypnutí hybridného režímu sa hybernácia dostala do ponuky.

Ok čítala som rozdiell medzi spánkom a dlhodobým spánkom (hybernácia) už dávnejšie a viem, že tam odporúčali kvôli šetreniu energie dlhodobý spánok (hybernáciu), preto som to chcela dostať do ponuky.

A teraz som si znovu prečítala aj link, na ktorý si ma odkázal.

Len by som ešte chela vedieť, aký je vlastné potom rozdiel medzi hybernáciou a hybridným režimom.

Čo je z hladiska úspory energie lepšie spánok, dlhodobý spánok (hybernácia) alebo hybridný režím?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nevieme, aký stroj... ale pre režimy spánku, hibernácie je potrebné, aby v BIOSe polo povolené ACPI - BIOS to musí podporovať.
    https://www.svethardware.cz/bios-9-d...nergii/27083-3
    Príklad:

    V ňom vybrať správny mód (S) http://gsmblog.com/post/Difference-b...y-mode-in-BIOS
    S1 - standby
    S3 - sleep
    S4 - hibernate
    V článku sú popísané jednotlivé stavy.
    Naposledy upravil misoft : 12.09.18 at 20:00
    Kabaka123 aha...
    misoft Po dodaní ďalších údajov. Doplnil som v komente pod otázkou.
    Ty si mala nastavený hybrid - t.z. že sa to ukladalo na HDD, ale zároveň to bolo v RAM - teda PC prešiel do malej spotreby energie - doska bola stále napájaná.
    Spánok necháva všetko v RAM (nič na HDD), doska napájaná, RAM napájané, myš, klávesnica v stand-by.
    Hibernácia - VŠETKO sa uloží na HDD (obsah RAM, nastavenia PC) a VYPNE sa.

    Win 7 home premium - vypnúť - režim hybernácia (nie režim spánok) VYRIEŠENĚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.