Zavrieť

Porady

Zaplatenie Manka

Pracujem s pokladňou v nemenovaje firme, kde mi denne prejde cez ruky niekolko tisíc eur...vzniklo mi redčasom manko v pokladi 320€, no nemám z čoho to zaplatiť a tzv. na splátky mi to zamestnávatel nedá a požaduje vyplatenie vzniknutého manka okamžite, podľa zákona ako som sa dočítal, som povinný zaplatiť vzniknutú škodu v rozpätí max do 1 mesiaca od vzniku škody. Chcem sa teda opýtať , existúje nejaký zákon pre zamestnávatela alebo zamestnanca, že nemusím celú sumu uhradiť ihneď? Keby som zaplatil celu sumu, tým pádom by som riskoval zmeškánu splátku na úver a mal by som z toho väčšie problémy.
4 komentárov     zbaliť
misoft Máš hmotnú zodpovednosť? Vytvoril zamestnávateľ vhodné podmienky na to, aby nedochádzalo k takýmto situáciám? Pracuješ s pokladňou sám, alebo sa striedate s iným? Pri striedaní si presne odovzdávate financie? Je pri odovzdávaní prítomný i nejaký vedúci smeny (ako kontrola)?
Ak niečo z toho nie je reálne - zamestnávateľ MUSÍ dokázať, že to za teba vzniklo manko.
DAvid96 pozriem sa v zmluve dnes doma, ale zdá sa mi že áno,pracujem s pokladňou sám...bežne vyplácam dobropisi v takých hodnotách, aj som prehľadal všetky doklady systémovo ale nikdy som takú sumu nenašiel...
veronikasad Ide o manko na tovare alebo rozdiel peňažnej hotovosti voči nablokovanou sumou ?
DAvid96 rozdiel v peňažnej hotovosti voči nablokovanej sume
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokial má uzatvorenú dohodu o hmotnej zodpovednosti, rozdiel vo finančnej hotovosti musí uhradiť v plnej výške, so súhlasom zamestnávatela je možné dohodnúť sa na splátkach. Bez zamestnancom podpísanej dohody o zrážkach zo mzdy jej schodok v pokladni nemôžu strhnúť zo mzdy.
    Zamestnávatel by si musel uplatniť nárok cestou súdu, čím sa zamestnancovi samozrejme zvýši o súdne trovy.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    DAvid96 zamestnávatel nesúhlasí na splátkach
    veronikasad A čo chce urobiť, uplatniť si nárok cestou súdu (exekúciou?). Tak tie peniaze dostane podstatne neskôr. Zo mzdy ti ich strhnúť bez dohody o zrážkach nemôže ...
    DAvid96 keby sa jedná o malú firmu, pochopím, že chce peniaze ihneď ale pracujem pre medzinárodnu firmu?
    veronikasad zamestnávatel s tebou komunikuje písomne alebo ústne ? Si si vedomý vzniknutého schodku (neide napr.o "požičanie" si peňazí z pokladne)? Za aké obdobie vznikol ?
    DAvid96 som si vedomí, že nič podobne sa nestalo, mal som podobnú situáciu v priebehu januára a to bolo v hodnote cca 150€...to som vyplatil naraz ale teraz sa jedná o viac ako polovicu a tá čiastka je pre mňa privelká, ak by som ju zaplatil naraz, nebudemmať na splátku úveru
    veronikasad to je denný rozdiel v pokladni ? Nesúvisí s platbou kartou ?
    DAvid96 ano je to denný rozdiel,pozeral som platby
    veronikasad aj keď píšeš o velkých obratoch tržieb, 320€ za deň je vela. Niečo tam nebude v poriadku, alebo si nepozorný pri manipulácii s hotovosťou a mal by si od takejto roboty dať ruky preč a hladať si inú prácu
    DAvid96 aj nad tým so uvažoval a asi ak aj urobím, keď tu mám za deň 200 ludí a každý druhý do mňa hučí, prípadne sa zarozpráva a ja nedám pozor a potom vźnikne takýto preblém...
    kopretinka a neokabátil ťa nejaký rozmieňač?
      zbaliť
    ivka70 19.09.18 14:57 odstránil(a) z Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.