Zavrieť

Porady

nástup do zamestnania

chcela by som sa spýtať aké všetky dohody/zmluvy by mal podpísať zamestnanec pri nástupe do zamestnania.
zatial mam pracovnu zmluvu, suhlas so spracovanim osobnych udajov a dohodu o hmotnej zodpovednosti...
neviem ake dalsie by som este mala mat, prosim o radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    katka.hesskova
    chcela by som sa spýtať aké všetky dohody/zmluvy by mal podpísať zamestnanec pri nástupe do zamestnania.
    zatial mam pracovnu zmluvu, suhlas so spracovanim osobnych udajov a dohodu o hmotnej zodpovednosti...
    neviem ake dalsie by som este mala mat, prosim o radu.
    Síce to nie je zmluva ale ešte sa dáva podpisovať vyhlásenie na odpočítateľnú položku pokiaľ si ju neuplatňuje už niekde inde.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Ešte v súvislosti so stravným alebo stravnými lístkami súhlas so zrážkou zo mzdy.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    katka.hesskova
    chcela by som sa spýtať aké všetky dohody/zmluvy by mal podpísať zamestnanec pri nástupe do zamestnania.
    zatial mam pracovnu zmluvu, suhlas so spracovanim osobnych udajov a dohodu o hmotnej zodpovednosti...
    neviem ake dalsie by som este mala mat, prosim o radu.
    Katka, pozri si tú tému:
    http://www.porada.sk/t30769-eo-zakla...stnancovi.html
    katka.hesskova
    chcela by som sa spytat- rozdiel medzi vyplatnou paskou a mzdovym listom je ten, ze vyplatna paska sa robi mesacne a mzdovy list je za cely rok???

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    katka.hesskova
    chcela by som sa spytat- rozdiel medzi vyplatnou paskou a mzdovym listom je ten, ze vyplatna paska sa robi mesacne a mzdovy list je za cely rok???
    Áno, presne tak. Mzdový list je vlastne ročný súhrn mesačných výplatných pások.

    gabriela7755 je offline (nepripojený) gabriela7755

    gabriela7755
    Výplatnú pásku dávaš zamestnancovi mesačne, mzdový list doplňaš mesačne
    a vedieš celý rok.

    anmary je offline (nepripojený) anmary

    anmary
    Marína
    Áno, môžeš.
    Môžem dať do "Ostatných dojednaní" formulku, že "zamestnanec súhlasí so spracovaním osobných údajov"? Alebo je potreba to tam podrobne rozpísať.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    anmary
    Môžem dať do "Ostatných dojednaní" formulku, že "zamestnanec súhlasí so spracovaním osobných údajov"? Alebo je potreba to tam podrobne rozpísať.
    Ja myslím, že taká formulka by mohla stačiť.

    Dadena je offline (nepripojený) Dadena

    Dadena
    Nestačí. V zmluve môžete uviesť, že neoddeliteľnou súčasťou pracovnej zmluvy je súhlas so spracovávaním osobných údajov. Pozrite si § 7 Súhlas dotknutej osoby zákona č. 482/2002 Z. z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ja tiež dávam do ostatných dojednaní, že zamestnávateľ súhlasí so spracovaním jeho osobných údajov v informačnom systéme zamestnávateľa. Pri kontrole z Inšpektorátu práce napríklad to brali, ako dobrý nápad, že nevypisujeme milion papierov k pracovnej zmluve.

    Dadena je offline (nepripojený) Dadena

    Dadena
    Ide iba o jeden papier navyše. Neviem, ako by k tomu pristupoval Úrad na ochranu osobných údajov, keby prišiel na kontrolu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.