Zavrieť

Porady

Účtovanie preplatku z RZZP bez dokladu

Poprosím o poradenie, klient účtujúci v PÚ mi nedal doklad z RZZP za zamestnanca kt. už u neho nepracuje. Teda prišlo vyúčtovanie a sro má preplatok (353) v banke, dával mu nim. mzdu.

Ak mi konateľ nedodal doklad o RZZP, môžem celú čiastku zaúčtovať na účet 648 resp. ako to účtovať? Zam-nec už u neho nepracuje a aj napriek tomu ak doklad získam a dodá mi ho neskôr ako toto vyúčtovať?
Ďakujem pekne.
Zlata46 Ako vieš, že preplatok patrí práve k tomuto zamestnancovi, keď nemáš zoznam?. Ak sú v tom aj zamestnancove peniaze, ako to urobíš s preddavkom na daň zo závislej činnosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Preplatok vznikol uplatnením odpočitatelnej položky na zdr.poistenie. Firma si nemôže nechať časť preplatku, ktorý patrí zamestnancovi. V elektronickej pobočke nájdeš rozúčtovanie...
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped ďakujem, jedná sa o VšZP a to mi prihlasovacie meno a heslo pýta a keď mi nedal oznámenie, nemám tam čo zadať a dostať sa k tomu. Prosím a ak už u neho nepracuje ako sa vráti preplatok zamestnancovi? Ďakujem srdečne
    veronikasad Kedy skoncil pracovny pomer? Ma firma aj inych zamestnancov?
    karka Pokial uz nepracuje ZP prerobí RZZP. Treba podať namietku a ZP sama pošle preplatok byvalemu zamestnancovi.
    maped Ďakujem.
    PP skončil 28.02.2018 a preplatok z RZZP prišiel na účet sro 16.08.2018.
    Neviem či tam je zahrnutý preplatok za zamestnanca alebo je to iba za zamestnávateľa. Nemám oznámenie. Môžeme námietku teda poslať až to oznámenie a prílohu budem mať? Čo ak sme limit už nestihli? Doklady sa mi dostanú do rúk neskôr a tak som zistila že už v banke tento preplatok je, bez toho aby si konateľ neskontroloval cez čítačku svoju schránku, oznámenie nepošlú poštou zo ZP. Na oznámení by malo byť meno a heslo kt. si otvorím ja v el. prístupe tú prílohu kde je uvedené koľko je preplatok za zamestnávateľa a koľko za zamestnanca.
    karka Skus zavolat mozno daju info či tam je aj preplatok zamestnancovi.....
    maped asi tak urobím, ďakujem srdečne! :-)

    Karka ešte nby som sa spýtala prosím, ak preplatok zaslali 16.8.- kedy to zaúčtovať cez ID-akým dátumom aby sa to vypárovalo s bankou?
    Konateľ je tiež ešte zamestnanec, on má inú ZP Union a oznámenie som našla zo dňa 14.09. tak to ešte neprišlo na účet sro. Môžem teda zaúčtovať jednotlivo tieto vyúčtovania?
      zbaliť

    Účtovanie preplatku z RZZP bez dokladu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.