Zavrieť

Porady

Ako dostať maximalnu materskú

Dobrý deň, potreboval by som od vás pomôcť. Momentálne vo firme nám dávajú výpovede a som zatiaľ na pn a zároveň som tehotná termín mam 6/2019.teraz mam možno že od12/2018 alebo 1/2019 by som sa mohla zamestnať u známeho aby som mala max. MD. Je potrebné aby som v novej firme od pracovala 90 dní bez pn a OCR? A až po 90 dňoch išla na pn? Až sa zbytočne za mňa neplatia vysoké odvody? A je to jedno ci u neho nastúpim v decembri alebo v januári bude sa mi počítať ta max. MD? Viete mi prosím este napísať akú hrubú mzdu potrebujem aby som mala max. MD? Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    V novom zamestnani potrebujes 90 kal.dni nemocenskeho poistenia bez PN s vymeriavacim zakladom aspon 1908€ mesacne.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak chceš materské z nového zamestnania - je jedno, kedy nastúpiš, ale musí byť splnená podmienka 90tich dní platenia .
    zze/2003-461/54/2
    Vymeriavacie základy nájdeš na stránke SP
    .... nemusíš zadávať to isté viackrát ☺
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    anavi66 Čiže kľudne môžem u neho začať v decembri 2018 a pracovať do konca februára alebo marca 2019.materska sa mi bude pocitat už z toho nového príjmu, správne?
    Mila123 áno, za predpokladu, že ku dňu nástupu na MD, ale najneskôr ku dňu pôrodu spĺňaš podmienku 270 dní poistenia (nemocenského), pretože nepíšeš ako dlho ti trvá zamestnanie....
    anavi66 Zamestnaná som na tpp od 11/2015tak to spĺňam a za to obdobie som nebola pn, až teraz keď nám dali výpovede. A ešte sa spýtam v tom novom zamestnaní môžem aj skončiť pracovný pomer po tých 90 dňoch ci nemôžem aby som dostala tu vysokú materskú?
    Katy a R môžeš ... ale nezabudni, že SP si kedykoľvek môže preveriť, či PP nebol uzatvorený "účelovo" ... jednoducho sa toto tu napíše - ale treba mať všetko OK !
    anavi66 Ďakujem za odpovede ešte sa spýtam co sa týka nemocenského poistenia zamestnanca tak do tých dní sa počítajú aj sviatky a víkendy??? A pn sa už nepočíta?
      zbaliť

    Ako dostať maximalnu materskú

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.