Zavrieť

Porady

Volebné moratórium v den volieb a účasť verejnosti pri scitavani hlasov

Dobry den. Prosim vas, mozem ako kandidat na starostu v den konania volieb posielat informacne sms a spravy prostrednictvom FB, ze "Nezabudnite ist dnes na volby" ale nebudem si robit ziadnu reklamu ako napr volte ma dnes a podobne. Len volicom pripomenut, ze dnes su volby. Druha otazka, staci nahlasit predsedovi okrskovej komisie, ze par ludi z verejnosti sa chce zucastnit scitavania hlasov alebo predsedovi obvodnej komisie a treba k tomu aj nejaku ziadost alebo staci to len oznamit? Hladal som dost v zakonoch, avsak volebne moratorium a jeho problematika je 50on50, da sa a druhy zakon pise zasa neda sa. Dakujem

Mario M.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Voličom písať môžeš, ak nebudeš propagovať alebo kritizovať činnosti, ciele a programy kandidátov.
    Vo volebnej miestnosti majú právo byť prítomné aj iné osoby, ktoré prejavili záujem o pozorovanie priebehu volieb a sčítavania hlasov. Treba to ohlásiť predsedovi. Ak by si ako nezávislý kandidát tam chcel mať svojho zástupcu, ohlás to obci, aby mu pripravila pohodlné miesto.
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mariocc Nie, iba som chcel pisat sms a na FB spravy, ze nezabudnite ist dnes na volby, s pozdravom (moje meno), myslim, ze nejde tym o propagaciu. V poriadku, takze s predsedom okrskovej volebnej komisie to treba riesit, dakujem ti.
    buchač Mariocc (Dnes 22:14) Nie, iba som chcel pisat sms a na FB spravy, ze nezabudnite ist dnes na volby...
    ==============
    To máš na každého voliča kontakt na mobil...dokonca vieš - poznáš, pod akým profilom je na FB ?

    ...apropó...nevraví sa tomu nevyžiadané - otravné info ?

    P.S.
    Mne také niečo dôjsť ? Okamžite končí v koši.
    Mariocc Buchac, neviem, preco sa pytas na kazdeho volica a ci mam jeho kontakt, co to ma s tym spolocne a po druhe, ine je, ked niekomu napises oznam ako cudzi a ine ako kamarat, kedze my v dedine sa vsetci pozname a sme priatelia. A tato tema je zamerana na moratorium, ci je povolene rozosielat informacie v den volieb o volbach, tak nerozumiem. Zapaj sa do debat s komentarmi k meritu veci. Pekny vecer
    buchač Mariocc (Dnes 23:19) Buchac, neviem, preco sa pytas na kazdeho volica a ci mam jeho kontakt, co to ma s tym spolocne a po druhe, ine je, ked niekomu napises oznam ako cudzi a ine ako kamarat, kedze my v dedine sa vsetci pozname a sme priatelia. A tato tema je zamerana na moratorium, ci je povolene rozosielat informacie v den volieb o volbach, tak nerozumiem. Zapaj sa do debat s komentarmi k meritu veci. Pekny vecer
    ===================
    TY mne nekomanduj, kde sa mám a či môžem zapájať do debaty.....to po prvé.

    A za ďalšie...čomu nerozumieš ? Alebo vidno, že nerozumieš...prípadne nechceš rozumieť.

    Ako pošleš susedovi na jeho profil FB správu, keď tam nemusí figurovať pod svojim menom, ale pod nejakou prezývkou ?

    To máš fakt všetkých z dediny v kontaktoch v mobile, aby si im poslal SMS ?
    ------------------------

    Kuwa...fujtajbl, to až tak chceš byť starostom, že sa ideš takto angažovať ?


    Ozaj...mimochodom...never tomu, že sa poznáte a že ste priatelia.
    Mariocc Ok
    misoft Mariocc (Včera 22:14) Nie, iba som chcel pisat sms a na FB spravy, ze nezabudnite ist dnes na volby, s pozdravom (moje meno), myslim, ze nejde tym o propagaciu. V poriadku, takze s predsedom okrskovej volebnej komisie to treba riesit, dakujem ti.
    ------------------------------------------------------------------------
    Takže "Nezabudnite ist dnes na volby, vas XY". Takže LEN meno - ak niektorí ťa spoznqajú, tak buď vymažu, alebo si pomyslia, že si vtieravý.
    Mimochodom, tí čo ťa spoznajú - budú VEDIEŤ , že kandiduješ na funkciu a SMS a cez FB sa im pripomínaš - A TO UŽ JE PORUŠENIE ZÁKONA! Lebo ovplyvňuješ voličov!!!!!!!!
    Pre ostatných to bude spam. Ale skúsiť to môžeš - nájde sa niekto, kto to oznámi a potom to ÚVS vyhodnotí ako ovplyvňovanie voličov v čase moratória a tvoje hlasy budú neplatné - všetky. A ty budeš mať hanbu na 100 rokov.
    Mariocc No a ak tam moje meno nenapisem, ale napisem len, nezabudnite na dnesne volby. A ziadne meno ani nic? Nieje na to konkretny zakon!!!!! pretoze sebe reklamu nerobim!!! volicov neovplyvnujem tym, ze im pride oznamovacia sms o konani volieb a ked by som uz tak chcel byt anonym, tak staci par priatelov, co mi rozoslu sms oni zo svojich telefonov a hotovo, nie som to ja!!! Neexistuje na to konkretny zakon a stretol som sa s tym este davnejsie v nasej mestskej stvrti. Ako Maria hore pise v komentari, Voličom písať môžeš, ak nebudeš propagovať alebo kritizovať činnosti, ciele a programy kandidátov!
    misoft Nuž - cez FB - ak nemáš nejaký FAKE účet, ale pod svojim menom - tak to anonymné nie je. A "sme doma"! Bude tam tvoje meno.... budú vedieť, že kandiduješ, že sa im "vnucuješ", aby šli voliť, lebo TY ich na to "upozorňuješ".... teda - ovplyvňuješ? Alebo nie?.
    Účasť na voľbách je dobrovoľná, voľby (doba a miesto) boli zo zákona oznámené včas. Potom záleží na každom voličovi, ako sa rozhodne, nemusíš im to pripomínať. A ak náhodou budeš niekde vzadu - možno práve toto ti "zlomí krk".....
    Mariocc Mas pravdu, je tam moje meno, a este ma napadlo, ak vytvorim udalost na FB napr tento tyzden a rozposlem, v den volieb sa kazdemu vyhodi pripomienka na volby, to myslim, ze nieje protizakonne, druha moznost, vytvori udalost niekto z priatelov a rozosle a ja len pomozem rozoslat. To nieje v rozpore so zakonom?
    Mariocc Mária27 a nieje to nahlasovanie ucasti pri scitavani hlasov datumovo obmedzene? Napriklad ze to treba nahlasit najsnekor mesiac pred volbami.
    Mária27 Nie, normálne prišli do volebnej miestnosti pred záverečnou a ohlásili, že chcú pozorovať sčítavanie hlasov.
    širi1 presne o prítomnosti v komisii máte v § 27 zák 180/2014
      zbaliť

    Volebné moratórium v den volieb a účasť verejnosti pri scitavani hlasov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.