Zavrieť

Porady

Dôverné informácie-mlčanlivosť

Prosím vás o radu.
Mám urobiť klauzulu do pracovnej zmluvy každému zamestnancovi - dodatočne - o zákaze poskytovania dôverných informácií ďalším osobám.

- mám napísať naozaj znovu pracovnú zmluvu a doplniť to tam? Alebo lepšie dodatok k pracovnej zmluve? Môže byť dodatok len s touto jedinou vecou?
- máte niekto vzor akoby to malo vyzerať?

Ďakujem!!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mirka D
    Prosím vás o radu.
    Mám urobiť klauzulu do pracovnej zmluvy každému zamestnancovi - dodatočne - o zákaze poskytovania dôverných informácií ďalším osobám.

    - mám napísať naozaj znovu pracovnú zmluvu a doplniť to tam? Alebo lepšie dodatok k pracovnej zmluve? Môže byť dodatok len s touto jedinou vecou?
    - máte niekto vzor akoby to malo vyzerať?

    Ďakujem!!!!!
    AK ešte nie sú PZ, tak to uvedieš pri ich vypracovaní, ak už sú, tak potom to rieš dodatkom.
    www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=268
    Naposledy upravil Tweety : 18.08.06 at 07:57

    filka je offline (nepripojený) filka

    filka
    U nás to máme implementované priamo v prac.zmluvách.K už jestvujúcim PZ sme dodatky nerobili,ale riešili sme to osobitným formulárom.
    Podobne ako sme robili Súhlasy so spracúvaním osobných údajov,už to máme zahrnuté v PZ,ale k už jestvujúcim sme dávali podpisovať tento formulár,ktorý máme aj interne zaregistrovaný.

    Dadena je offline (nepripojený) Dadena

    Dadena
    Napr.: uvediete, že dodatok č. .. k PZ zo dňa sa dopĺňa o čl. ...
    Zachovávanie obchodného tajomstva a mlčanlivosti.
    1. Zamestnanec sa zaväzuje zachovávať obchodné tajomstvo, t.j. nezneužívať, resp. chrániť pred zneužitím tretích osôb všetky informácie, najmä obchodnej, výrobnej a technickej povahy, súvisiace s činnosťou zamestnávateĺa, ktoré nie sú v obchodných kruhoch bežne dostupné.
    2. Zamestnanec sa ďalej zaväzuje zachovávať mlčanlivosť o pracovných postupoch zamestnávateĺa, ako aj o svojich mzdových náležitostiach.

    Dôverné informácie-mlčanlivosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.